23.06.2018

Primorie Władywostok najlepszym klubem w Europie, SKB Litpol-Malow Suwałki ćwierćfinalistą [zdjęcia]

W Białymstoku zakończyły się Klubowe Mistrzostwa Europy. Po raz siódmy w historii tych rozgrywek zwyciężyła rosyjska ekipa Primorie Władywostok, z dwojgiem Koreańczyków w składzie.

Rosjanie, wśród nich czołowi debliści świata Wladymir Iwanow i Iwan Sozonow, byli faworytami do zwycięstwa w tym roku. Wzmocnieni dwójką koreańskich badmintonistów jak burza przeszli przez eliminacje  grupowe.

W niezwykle zaciętym ćwierćfinale pokonali 3:1 mistrza Polski SKB Litpol-Malow Suwałki, w którym wystąpili widoczni na pierwszych zdjęciach w poniższej galerii Kamila Augustyn i Michał Łogosz, Szkot Kieran Merrilees, Indonezyjka  Febby Angguni i Łukasz Moreń. Suwalski klub, który w latach 2001 - 2005 pięciokrotnie zdobywał brązowe medale, wrócił do europejskiej rywalizacji po 13 latach i wypadł na miarę możliwości. 

W grze o finał Primorie ograło obrońców tytułu Issy Les Moulineaux z Francji. Wygrana rosyjskiej drużyny nie była niespodzianką.

Siódmy tytuł klubowych mistrzów Europy ekipy z Władywostoku stał się faktem po zwycięstwie w finale 3:1 nad inną francuską drużyną Chambly Oise, w której jedną z głównych ról odgrywał Polak Robert Mateusiak, Fin Eetu Heino oraz Holenderka Soraya De Visch Eibergen.

Trzecie pozycje w tegorocznych mistrzostwach zajęły drużyny pokonane w półfinale, Francuzi z Issy Les Moulineaux oraz Włosi z Calvi Network BC Milano, pokonani przez drużynę Roberta Mateusiaka.

W pięciodniowej imprezie, przeprowadzonej w hali ZSR w Białymstoku rywalizowało 14 zespołów, wśród nich po dwa polskie i francuskie. Szkoda, że w ostatnich latach żadnej wagi do Klubowych Mistrzostw Europy nie przykładaja najsilniejsi na Starym Kontynencie Duńczycy, Anglicy, Niemcy, Holendrzy czy Szwedzi.

Wynik finału

Primorie Władywostok – Chambly Oise 3:1

Alina Dowlietowna, Władymir Iwanow - Larraine Baumann, Quentin Vincent 21:9, 21:19

Gi Hun Han - Eetu Heino 21:10, 21:19

Byeol Hun Han - Soraya De Visch Eijbegen 19:21, 16:21

Władymir Iwanow, Iwan Sozonow - Robert Mateusiak, Quentin Vincent 21:11, 21:9

 

Klasyfikacja końcowa

1. Primorye Władywostok, Rosja

2. Chambly Oise, Francja

3. Issy Les Moulineaux, Francja

3. Calvi Network Milano, Włochy

5.-8. SKB Litpol-Malow Suwałki 

Fot. Rafał Oleksiewicz

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Dodaj nowe ogoszenie