23.10.2017

Michalina Łabacz i Wołyń z nagrodami w Waterloo Historical Film Festival. Wielcy zwycięzcy

Suwalczanka Michalina Łabacz nie mogła w niedzielę obejrzeć premiery drugiego sezonu serialu "Belfer", a którym debiutuje na szklanym ekranie. W Belgii (patrz zdjęcie) odbierała nagrody dla siebie i filmu "Wołyń".

Grand Prix piątej edycji Międzynarodowego  Festiwalu Filmów Historycznych w Waterloo zdobył obraz belgijskiego reżysera Philippe Van Leuwa "Niespokojna" opowiadający o  życiu rodziny, ukrywającej się w jego mieszkaniu w samym sercu ogarniętej wojną Syrii. Drugim wielkim zwycięzcą objawił się "Wołyń", zagranicznej publiczności znany pod tytułem "Nienawiść".

Film Wojciecha Smarzowskiego otrzymał aż trzy nagrody - za najlepszą sccenografię i kostiumy, nagrodę Jury Młodych Europa oraz dla najlepszej aktorki, którą została Michalina Łabacz. 

Dziekując za wyróżnienie, 25-letnia aktorka Teatru Narodowego w Warszawie podkreśliła, że rola w "Wołyniu" była jej pierwszą w karierze, i od razu główną.

Za kreację Zosi Głowackiej w filmie opowiadającym o rzezi dokonanej przez Ukrainców na Polakach podczas II wojny światowej suwalczanka otrzymala nagrodę za najlepszy debiut aktorski na  41. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, za najlepszą kreacje aktorską na 5. Festiwalu Aktorstwa Filmowego we Wrocławiu, za odkrycie na 24. Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia, otrzymała nominacje do Polskich Nagród Filmowych Orły 2017 w kategoriach "Najlepsza rola kobieca" i "Odkrycie roku". Nagrody w Waterloo (statuetki poniżej) są pierwszymi międzynarodowymi w dorobku Michaliny Łabacz.

WD


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*