24.09.2017

Ślepsk Suwałki drugi w Pucharze Lwowa, MVP dla Kewina Sasaka

Siatkarze Ślepska Suwałki wygrywając w niedzielę 3:0 z mistrzem Ukrainy Barkomem Kazhany Lwów zajęli drugie miejsce w turnieju o Puchar Lwowa. Wygrali mistrzowie Białorusi Stroitiel Mińsk, którzy w ostatnim meczu pokonali 3:0 beniaminka ukraińskiej ekstraklasy Eko Dim Winnica. Nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju odebrał atakujący Ślepska Suwałki Kewin Sasak.

Białorusini także 3:0 w pierwszym meczu pokonali Ślepsk, ale w drugim  przegrali 1:2 z Eko Dimem. Ślepsk natomiast w sobotę wygrał 2:1 z Eko Dimem. Po meczu ekipz  z Mińska i Winnicy stało się jasne, że stawką spotkania Barkom – Ślepsk będzie drugie meisjce w turnieju.

Wicemistrzowie polskiej I ligi musieli wygrać z gospodarzami 3:0. I wygrali.

Pierwsze dwa sety to kilkupunktowe powadzenie Ślepska i pogoń rywali, którzy dopadali suwalczan w końcówkach setów (w pierwszym secie z 20:17 doprowadzili do remisu 20:20, a  z 24:21 do 24:23; w drugim z 19:11 wyciągnęli na 22:21, 23:22 i 24:23), zakończone zwycięstwami Ślepska po 25:23.

W secie trzecim Ślepsk prowadził 12:9, ale stracił  z rzędu cztery punkty i po asie serwisowym rywali przegrywał 12:13. Ukraińcy prowadzili w tej partii jeszcze dwa razy (18:17 i 19:18). Przy stanie 19:16 dla Barkomu Ślepsk ponownie „zaskoczył” i ataku Sasaka, potrójnym bloku z udziałem Rudzewicz i jego pojedynczym bloku oraz asie serwisowym Skrzypkowksiego suwalczanie prowadzili 22:19. Gospodarze odpowiedzieli atakiem w środek boiska, ale następny był już autowy i Ślepsk prowadził 23:20. Wówczas trener Skory zdjął z bosika Rudzewicza, a na zagrywkę desygnował Laskowskiego. Ten niestety posłał piłkę w aut  i przewaga suwlaczan zmalała do 23:21. W następnej akcji punkt dla suwalczan atakiem z  przechodzącej zdobył Hunek i mieliśmy pierwszą piłkę setową i meczową. atakiem z przechodzącej. Na zagrywkę poszedł Sasak, a pod siatkę za Szczytkova, na podwyższenie bloku wszedł Sapiński. Niestety nie udało się zatrzymać ataku gospodarzy i przy prowadzeniu 24:22 o czas poprosił trener Skoryy. Po wznowieniu gry Barkom, zagrywką, zdobył kolejny punkt i było już 24:23 dla Ślepska, a po chwili na tablicy widniał już wynik 24:24, a punkt gospodarze zdobyli po tym jak sędzia dopatrzył się podwójnego odbicia suwalczanina. Protesty nie pomogły, sędzia decyzji nie zmienił i zrobiło się gorąco. Nadzieje gospodarzy turnieju rozwiali Hunek plasując piłkę w trzeci metr i Skrzypkowski atakując między piątą i szóstą strefę. Set 26:24 i mecz 3:0 dla Ślepska.

Ślepsk Suwałki – Barkom Kazhany Lwów 3:0 (25:23, 25;23, 26:24)

Ślepsk: Sasak, Lesiuk, Hunek, Gonciarz, Skrzypkowski, Rudzewicz – Filipowicz (libeo) oraz Szarek, Laskowski, Szczytkov, Sapiński.