19.08.2014

Bracia aresztowani za śmiertelne pobicie, trzeci sprawca trafił do schroniska

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Olecku sąd tymczasowo aresztował na okres 3 miesięcy dwóch braci P. - 19 i 32-latek są podejrzani o śmiertelne pobicie bezdomnego mężczyzny w Gołdapi.

W nocy z 4 na 5 sierpnia bracia P. razem ze znajomym 16-latkiem spożywali alkohol. Jeden z nich stwierdził, że wypili kilka piw i ruszyli w „tournée” po Gołdapi.

- Najpierw poszli na ul. Słoneczną, gdzie ciężko poturbowali bezdomnego mężczyznę. Pokrzywdzony przeżył atak, ale ma połamanych kilka żeber oraz inne obrażenia. Kolejnym celem był także bezdomny - czterdziestodwulatek, którego zastali w pustostanie przy ul. Zatorowej. Jego pobili na śmierć – informuje Zbigniew Czerwiński, rzecznik prasowy Prokuratury okręgowej w Olsztynie.

Jak wykazała przeprowadzona później sekcja zwłok, zadane ciosy uszkodziły żebra, które wbiły się w płuca, doprowadzając do niewydolności krążeniowo-oddechowej i w konsekwencji do zgonu.

Swoje kolejne ofiary, kobietę i dwóch mężczyzn, grupa zaskoczyła w mieszkaniu na ul. Paderewskiego. Oni także zostali pobici doznając rozległych krwiaków i ran tłuczonych.

W sprawie opisanych, nocnych zajść Prokuratura Rejonowa w Olecku wszczęła śledztwo. Braciom P. prokurator przedstawił  zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym i dwóch innych pobić.

- Za te przestępstwa 32-latkowi, ponieważ działał w warunkach recydywy grozi do 15 lat, a młodszemu z braci do 10 lat pozbawienia wolności. Obaj przyznali się do popełnienia zarzucanych przestępstw – dodaje Czerwiński.

Wobec nieletniego wyłączono materiały i przekazano Sądowi Rejonowemu III Wydziałowi Rodzinnemu i Nieletnich w Olecku. Sąd zdecydował o umieszczeniu go w schronisku dla nieletnich. 16-latek ma spędzić tam trzy miesiące.   

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.14.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie