18.12.2016

Miejska Wigilia w Suwałkach [zdjęcia]

W niedzielę poprzedzającą święta Bożego Narodzenia na Miejskiej Wigilii spotkało się kilkuset suwalczan i gości. „ Harcerze z ZHP przekazali prezydentowi Suwałk „Betlejemskie Światło Pokoju”, a po odśpiewaniu kolędy prezydent miasta Czesław Renkiewicz i przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Przełomiec i posłanka na Sejm Bożena Kamińska przełamali się opłatkiem z mieszkańcami.

- Chciałbym przekazać Państwu płynące z mego serca gorące życzenia: świąt pogodnych, świąt zdrowych, świąt wesołych, wypełnionych miłością i radością, miłością do drugiego człowieka – do uczestników Miejskiej Wigilii mówił prezydent Renkiewicz. – W ten szczególny wieczór wigilijny kiedy składamy sobie życzenia i łamiemy się opłatkiem jest najwłaściwszy moment, żeby okazać sobie miłość, przebaczenie, wyrozumiałość, tolerancję. To święta bardzo rodzinne, które powodują, że zjeżdżamy do swoich gniazd z daleka. Czasami jesteśmy bardzo blisko siebie, ale oddaleni. I to jest najlepszy moment żeby wspólnie zasiąść do stołu wigilijnego, a później świątecznego. Życzę również żeby w nadchodzące święta Bożego Narodzenia nikt nie czuł się samotny, odrzucony, wyłączony, wykluczony. Niech to będą święta, w które chociaż na moment, na te trzy dni zapomnimy o naszych codziennych problemach, zmartwieniach. Niech będzie to czas odpoczynku i nabierania sił do realizacji swoich codziennych zadań. Niech taki świąteczny nastrój  przeniesie nas w rok 2017. Niech to będzie rok ze wszech miar pomyślny, dobry, w którym będziemy się cieszyli dobrym zdrowiem, zrealizujemy własne plany i zamierzenia.

Przy stołach ustawionych na Placu Marii Konopnickiej suwalczanie spożyli wigilijną wieczerzę przygotowaną przez Rozmarino. Były pierogi z grzybami, ryby, kutia, bigos, barszcz z uszkami, kawa i herbata.

Z dziećmi spotkał się Mikołaj. Były też żywe zwierzęta m.in. osiołek, a dorosłych przyciągały stoiska z tradycyjnymi wyrobami.

Atrakcji było wiele, m.in.  warsztaty przygotowania drobiazgów i dekoracji na świąteczny stół. 

Kolędy śpiewali uczestnicy Studia Piosenki Świetlik z Suwalskiego Ośrodka Kultury oraz  góralska kapela Ondraszki.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
10.26.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.5560 4.6480
USD 0.00% 3.9124 3.9914
GBP 0.00% 5.3942 5.5032
CHF 0.00% 4.2737 4.3601
25.10.2021

Masaże lecznicze

Dodaj nowe ogoszenie