11.01.2020

AP Wigry Suwałki druga w podlaskim finale Turnieju o Puchar Prezesa PZPN. Szczęście było tak blisko

Drużyna Akademii Piłkarskiej Wigier Suwałki była o krok od wywalczenia awansu do krajowego finału Turnieju O Puchar Prezesa PZPN U-11 w Warszawie. W rozegranym w hali Suwałki Arena finale wojewódzkim zespół Wojciecha Słowikowskiego dał się wyprzedzić tylko Brylantowi Bielsk Podlaski.

W wychwalanej przez wszystkich uczestników, z prezesem Podlaskiego ZPN Sławomirem Kopczewskim na czele Suwałki Arenie (o czym w poniższym materiale wideo) o bilet do Warszawy rywalizowało sześć drużyn, wyłonionych w eliminacjach.  Nic dziwnego, ze poziom spotkań 11-letnich i młodszych piłkarzy był wysoki, a w dodatku szalenie wyrównany. O wygranej w poszczegolnych meczach decydowaly niuanse, no i szczęście.

W pierwszej fazie, przeprowadzonej w Sokółce, podopieczni trenera Wojciecha Słowikowskiego spisali się znakomicie, wygrali wszystkie mecze.

W finale w Suwałki Arenie, zorganizowanym przez Podlaski ZPN i Akademię Piłkarską Wigry Suwałki, już tak dobrze nie było, chociaż emocje i szanse były do ostatnich minut.

 

 

Finał rozgrywany był systemem każdy z każdym po 15 minut. Na początek gospodarze długo przegrywali z Warmią Grajewo, ale wyrównali i w ostatniej minucie zdobyli gola na 2:1. Potem zremisowali po 1:1 z Jagiellonią Białystok oraz z Talentem Białystok i wygrali 4:1 z Ruchem Wysokie Mazowieckie. 

Traf chciał, że o tym, kto pojedzie na finał do Warszawy decydował ostatni mecz turnieju, w którym Wigry zmierzyły się z Brylantem. Niestety dla Biało - Niebieskich, dzięki dobrej postawie późniejszego króla strzelców, Sebastiana Łukaszuka górą byli goście z Bielska Podlaskiego, którzy wygrali z suwalczanami 2:1 i to oni w połowie lutego wezmą udział w decydujacej rozgrywce o Puchar Prezesa PZPN rocznika 2009 z udziałem 16 zwycięzców finałów wojewódzkich.

- Drugie miejsce powinno cieszyć, ale w tym przypadku jest najgorszym z możliwych, bo do finału krajowego awansował tylko  zwycięzca - mówi Wojciech Słowikowski. - Z Brylantem Bielsk Podlaski przegraliśmy minimalnie, tylko 1:2. Żal straconej szansy, ale musmy dalej ciężko pracować, by wygrywać z rowieśnikami w innych turniejach i meczach. 

WD

Fot. AP Wigry Suwałki 

Finał Wojewódzki Turnieju o Puchar Prezesa PZPN U-11

Klasyfikacja końcowa:

1. Brylant Bielsk Podlaski

2. AP Wigry Suwałki

3. Jagiellonia Białystok

4. Talent Białystok

5. Warmia Grajewo

6. Ruch Wysokie Mazowieckie


Najlepszy zawodnik turnieju:

Rafał Olszewski (Wigry Suwałki)

Najlepszy strzelec turnieju:

Sebastian Łukaszuk (Brylant Bielsk Podlaski)

Najlepszy bramkarz turnieju:

Kacper Święcki (Ruch Wysokie Mazowieckie)

AP Wigry Suwałki 2009: Kuba Iwanowski - Alan Andruszkiewicz, Oskar Balcer, Kacper Urynowicz, Piotr Lisiewicz, Damian Borkowski, Dominik Borkowski, Mateusz Bernat, Oskar Jasielczuk, Raafał Olszewski.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.09.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.27% 4.4382 4.5278
USD 0.14% 3.9172 3.9964
GBP 0.15% 4.9308 5.0304
CHF 0.28% 4.1733 4.2577
09.07.2020

Klatka dla chomika

09.07.2020

Citroen Berlingo

Dodaj nowe ogoszenie