25.01.2013

Apel wojewody podlaskiego w związku z mrozami

W związku z niskimi temperaturami jakie zapowiadają synoptycy w najbliższych dniach wojewoda podlaski zwraca się z apelem o objęcie wszechstronną pomocą osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością, jak też osób samotnych, starszych i chorych.

 

Wojewoda zwraca się z prośbą o:

- upowszechnienie informacji o funkcjonującej w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim bezpłatnej, całodobowej infolinii – 800 444 989. Pełniący dyżur pracownicy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego  informują osoby szukające, potrzebujące pomocy o tym gdzie mogą ja znaleźć, pomagają w organizacji pomocy. Jeden telefon może uratować komuś życie. W ubiegłym roku, dzięki upowszechnieniu przez media numeru bezpłatnej infolinii udało się pomóc kilkudziesięciu osobom.

- upowszechnienie informacji o możliwości schronienia się przed zimnem, otrzymania gorącego posiłku i ciepłej odzieży. Dane wszystkich placówek działających na rzecz bezdomnych , czyli schronisk, noclegowni, jadłodajni, punktów pomocy doraźnej, ośrodków wsparcie są dostępne na stronie internetowej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego,  pod adresem www.bialystok.uw.gov.pl w komunikacie pod nazwą „Akcja zima.”

- mobilizację w  Gminnych i Powiatowych Centrach  Pomocy Rodzinie. Wojewoda apeluje  o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby  samotne, starsze i  schorowane. Chodzi o to, by sprawdzić czy mają ciepło w domach, czy mają zapas opału, czy mają pożywienie. Takie osoby potrzebują też niejednokrotnie pomocy w dotarciu na przykład do lekarza i  to również  należy w obecnych trudnych warunkach zorganizować.

 

Centra Pomocy Rodzinie mają  możliwość wypłacenia zasiłku celowego na przykład na opał lub ciepłą odzież. Wojewoda apeluje  o to, by pracownicy pomocy społecznej sprawdzili, czy taki zasiłek otrzymały wszystkie potrzebujące osoby.

Od początku zimy w naszym regionie zmarły  na skutek niskich temperatur 4 osoby. Śmierć 9 innych jest wyjaśniana, obecnie nie są znane przyczyny.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.24.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
22.06.2024

Pomoc magazyniera

Dodaj nowe ogoszenie