21.01.2013

Augustów. Pokaz ratownictwa na lodzie

W ramach działań bezpieczne ferie augustowscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Pożarnej zaprezentowali pokaz ratownictwa lodowego. Podczas spotkania mundurowi mówili o niebezpieczeństwach związanych z wchodzeniem na zmarznięte zbiorniki wodne.

 

 

Wczoraj nad rzeką Netta w Augustowie zgromadzili się zwolennicy kąpieli w zimnej wodzie oraz mieszkańcy miasta. Na spotkanie przybyli również  augustowscy policjanci i strażacy.

Mundurowi w ramach działań „Bezpieczne ferie” mówili zgromadzonym o niebezpieczeństwach wynikających z wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne. Obecni na miejscu policjanci posiadający specjalistyczne przeszkolenie z zakresu ratownictwa lodowego przestrzegali najmłodszych przed wchodzeniem na zamarznięte akweny. Następnie strażacy przedstawili sposoby wydostania się z przerębli.

 

W pierwszej kolejności instruowali jak wydostać się z wody bez użycia przedmiotów, a następnie pokazali o ile łatwiejsze jest wydostanie się z przerębli przy wykorzystaniu kolców lodowych oraz czekanów. W kolejnej części prezentacji mundurowi przedstawili sposób współdziałania służb Straży Pożarnej i Policji w sytuacji ratowania osób pod którymi załamał się lód.

 

Funkcjonariusze prezentowali sposoby ratowania osób  z wykorzystaniem rzutki ratunkowej, koła ratunkowego oraz deski lodowej. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem zgromadzonej publiczności.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.16.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie