14.02.2013

Bal na 100 par

Niemal 100 par bawiło się w auli PWSZ na IV Balu Charytatywnym na rzecz niepełnosprawnych podopiecznych Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Suwałkach. Organizatorami balu byli Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Suwałkach oraz Urząd Gminy Suwałki.

 

 

- Szacujemy, że dochód z balu wyniesie 50 do 60 tysięcy złotych, ale nie pieniądze są w tym przypadku najważniejsze, a otwarcie ludzkich serc na potrzeby osób niepełnosprawnych - mówią zgodnie Tadeusz Chołko, wójt gminy Suwałki i Irena Świacka, sekretarz kola. - W trudnych czasach, w jakich przyszło nam żyć, prawie 200 osób odpowiedziało na nasz apel, a były nim słowa błogosławionego Jana Pawła II : "Bądźcie ludźmi wielkiego serca! Bądźcie wrażliwi na potrzeby wszystkich waszych braci, zwłaszcza tych najbardziej potrzebujących". Po tym co zobaczyliśmy i usłyszeliśmy jesteśmy pewni, że serca otwarte na tym balu takimi pozostaną na przyszłość ludzi niepełnosprawnych, w tym  naszych podopiecznych.

 

Więcej zdjęć

 

 

Zabawa trwała niemal do białego rana, a do tańca przygrywały zespoły Onegdaj, Pionier i Roberto Zucaro. W przerwach odbywały się licytacje gadżetów przekazanych przez darczyńców.

 

Pod młotek poszły m.in.:

- statuetka balu (6,5 tys. zł) wykonana na zlecenie zespołu Onegdaj,

- Konstytucja RP z autografem i piórem Ewy Kopacz - Marszałka Sejmu RP - przekazany przez Bożenę Kamińską - posłankę PO,

- miedzioryt podarowany przez  Bronisława Komorowskiego, Prezydenta RP z jego autografem (4,0 tys. zł),

- obraz przekazany przez Jarosława Zielińskiego - posła PiS,

- dwa fotele dębowe ręcznie rzeźbione podarowane przez firmę Dąb z Białej Wody,

- piłka z autografem Orłów Górskiego (3,1 tys zł) przekazana przez Tadeusza Chołko, wójta gminy Suwałki

- i wiele, wiele innych przedmiotów i pamiątek.

 

Dochód z tego balu w całości przeznaczony zostanie na modernizację i przystosowanie budynku po byłej szkole w Białe Wodzie na potrzeby podopiecznych koła.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.14.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie