11.01.2013

Bezpieczeństwo podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

13 stycznia już po raz kolejny suwalscy policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o najmłodszych – otoczmy szczególną opieką kwestujące dzieci.


Nad bezpieczeństwem podczas suwalskiego WOŚP będzie czuwać policjanci wspierani przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej. W trosce o bezpieczeństwo osób kwestujących ubrani oni będą w kamizelki odblaskowe z napisem „Z WORD Suwałki – widoczni i bezpieczni” ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Suwałkach. Policjanci zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione oraz na pozostające bez opieki kwestujące dzieci. Będą też, jak co roku, pilnować porządku na imprezach.

W zbiórkę pieniędzy zaangażowanych jest wiele osób dobrej woli. Do wszystkich, a w szczególności do najmłodszych kwestujących, apelujemy, aby zachowali rozsądek.

 

W szczególności należy:

- unikać miejsc zaciemnionych i trudno dostępnych, poruszając się raczej głównymi traktami, gdzie częściej można spotkać przechodniów.

- nie chodzić samemu, a raczej w towarzystwie kolegi lub koleżanki,

- zbierając pieniądze razem, dobrze gdy przynajmniej jedna osoba w grupie posiada przy sobie telefon.

- nie wdawać się w długie dyskusje z obcymi, gdyż reszta jego grupy może to obserwować i wykorzystać nieuwagę kwestujących.

- w razie spostrzeżenia, że w najbliższym otoczeniu dzieje się coś niepokojącego, poprosić o pomoc najbliższy patrol Policji czy Straży Miejskiej lub kogoś dorosłego.

- pod żadnym pozorem nie zostawiać puszki z pieniędzmi bez nadzoru, gdyż niektórzy tylko na to czekają.

- nie zbierać pieniędzy w miejscach, gdzie panuje bardzo duży tłok, uniemożliwiający nawet często zauważenie zniknięcia puszki.

- w razie zbierania datków w miejscach oddalonych od sztabu poprosić patrol straży miejskiej o podwiezienie w bezpieczne miejsce.

- nie zaczepiamy osób będących pod wpływem alkoholu bądź innego środka odurzającego.

- dbamy o swoje bezpieczeństwo zwracając uwagę na przepisy ruchu drogowego.

- w przypadku podejrzenia zaistnienia niebezpieczeństwa – nie wahać się, natychmiast powiadomić Policję dzwoniąc pod numer 112 lub 997udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.30.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.15% 4.3925 4.4813
USD 0.62% 3.9791 4.0595
GBP 0.39% 4.8884 4.9872
CHF 0.42% 4.1100 4.1930
Dodaj nowe ogoszenie