02.01.2013

Bezpiecznie w Nowy Rok

Sylwestrowa noc i Nowy Rok  upłynął  spokojnie – tak można podsumować minione dni w powiecie suwalskim. Policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń drogowych ani kryminalnych. Odbyło się również bez poważnych wypadków podczas odpalania fajerwerków.

 

Pomimo tego, że w powiecie suwalskim nie odbywały się duże imprezy masowe suwalscy policjanci pracowali bardzo intensywnie. Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwało codziennie kilkudziesięciu funkcjonariuszy.
 

Mundurowi interweniowali ponad 100 razy. Zgłoszenia dotyczyły głównie interwencji domowych i publicznych. Związane one były z spożywanym alkoholem i wynikłymi w związku z tym konfliktami. Do wytrzeźwienia doprowadzono 13 osób. Dyżurny suwalskiej Policji odbierał również liczne zgłoszenia związane z odpalaniem wyrobów pirotechnicznych. W takich przypadkach, na szczęście, przybyli na miejsce policjanci jedynie pouczali osoby odpalające fajerwerki. Nie odnotowano poważnych wypadków z tym związanych.


Na drogach w ciągu ostatnich dwóch dni doszło tylko  do trzech kolizji drogowej, nie odnotowano żadnego wypadku. Funkcjonariusze pomimo licznych kontroli drogowych zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego.

 

W Nowym Roku nie zapominajmy o bezpieczeństwie na naszych drogach. Przestrzegamy wszystkich kierowców przed zbytnim pośpiechem na drodze. Należy jeździć trzeźwym, z prędkością dostosowaną do panujących warunków – natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni. Apelujemy po raz kolejny o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych – od decyzji, które podejmujemy.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
01.24.2022 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4937 4.5845
USD 0.00% 3.9592 4.0392
GBP 0.00% 5.3723 5.4809
CHF 0.00% 4.3445 4.4323
22.01.2022

Pracownik biurowy

Dodaj nowe ogoszenie