04.01.2022

Bożena Kamińska zrezygnowała z kandydowania na stanowisko dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury

Tuż przed końcem roku Bożena Kamińska, była posłanka Platformy Obywatelskiej i wieloletnia dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury, zrezygnowała z udziału w kolejnym konkursie na to stanowisko. Oznacza to, że o fotel szefa SOK ubiega się jedynie Ignacy Ołów.

Podczas pierwszego konkursu komisja rekomendowała Prezydentowi Miasta kandydaturę Krzysztofa Dziemiana. Nie doszedł on jednak do porozumienia z władzami miasta i ostatecznie konkurs ogłoszono jeszcze raz, a pełnienie obowiązków dyrektora SOK-u na rok powierzono Ignacemu Ołowiowi.

W drugim podejściu swoje kandydatury zgłosili: Anna Samojlenko, prezes Związku Ukraińców w Suwałkach, Bożena Kamińska i Ignacy Ołów. Kandydatura pierwszej kandydatki została odrzucona już na wstępie z powodów formalnych. Nad przypadkiem Bożeny Kamińskiej członkowie komisji musieli się bardziej zastanowić, ponieważ miesiąc temu byłej posłance postawiono zarzuty złożenia nieprawdziwych oświadczeń majątkowych i przywłaszczenia pieniędzy przeznaczonych na obsługę biura poselskiego. Zanim jednak kwestię rozstrzygnęli prawnicy, Bożena Kamińska sama wycofała swoją kandydaturę.

Ignacy Ołów jest więc obecnie jedynym kandydatem na dyrektora SOK. Czekają go teraz rozmowy z komisją, a jeśli wyda ona rekomendację – spotkanie z prezydentem miasta dotyczące programu działania Suwalskiego Ośrodka Kultury na kolejne lata oraz finansowych warunków zatrudnienia.

 

Fot. K. Jutkiewicz

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
01.24.2022 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4937 4.5845
USD 0.00% 3.9592 4.0392
GBP 0.00% 5.3723 5.4809
CHF 0.00% 4.3445 4.4323
22.01.2022

Pracownik biurowy

Dodaj nowe ogoszenie