27.09.2023

Budynek filii Urzędu Miejskiego przy Noniewicza gotowy. Remont kosztował 8,2 mln zł [zdjęcia]

Zakończyła się przeprowadzka urzędników suwalskiego ratusza do budynku przy ul. Noniewicza 71A. Wyremontowany obiekt jest w pełni przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych.

Sercem budynku jest sala obsługi interesantów, gdzie niebawem pojawi się system elektronicznego umawiania wizyt.

Mieści się w nim dziewięć wydziałów oraz biuro Miejskiego Rzecznika Praw Konsumenta. W środę (27 września) zorganizowano symboliczną prezentację filii dla radnych Rady Miejskiej.
 
Budynek przy ul. Noniewicza 71A jest częścią kompleksu obiektów użyteczności publicznej położonych u zbiegu ulicy Chłodnej i T. Noniewicza w zabytkowym śródmieściu, na terenie historycznego układu urbanistycznego Suwałk. Przez kilkanaście lat działał tam hotel i restauracja „Suwalszczyzna”.
 
Powierzchnia użytkowa po remoncie wynosi 1.607,60m2, a koszt przeprowadzonych prac to 8,2 mln zł.
 
Dzięki inwestycji mieszkańcy Suwałk mogą w komfortowych i nowoczesnych warunkach korzystać z obsługi takich Wydziałów jak: Podatki i Opłaty, Oświata i Wychowanie, Sprawy Społeczne i Zdrowie czy Kultura i Sport. W obiekcie mieści się też Referat Urbanistyki, Wydział Audytu i Kontroli oraz Miejski Rzecznik Praw Konsumenta. Tu pracuje również zastępca Prezydenta Suwałk oraz mieści się miejskie archiwum.

Do budynku przeniosła się Straż Miejska wraz z miejskim centrum monitoringu, które do tej pory znajdowało się w siedzibie Komendy Miejskiej Policji.
 
W filii Urzędu jest: winda, klimatyzacja, systemy alarmowe i przeciwpożarowe. Zamontowano tam elektroniczne lupy oraz urządzenia lektorskie.
 
- Liczę na to, że wyremontowany obiekt poprawi obsługę i to w jakich warunkach będą załatwiane sprawy naszych mieszkańców, a także wpłynie na poprawę komfortu i sprawności pracy pracowników Urzędu. Dziękuję radnym za decyzję o wyremontowaniu tego budynku – mówił w trakcie spotkania Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

W przeprowadzce oraz urządzeniu budynku pomogli osadzeni z suwalskiego Aresztu Śledczego. 

Źródło: UM Suwałki 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.11.2023 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie