03.07.2020

Chętni na zakup działek w Bakałarzewie mogą się już zgłaszać do urzędu. Jest w czym wybierać

Właśnie uprawomocnił się nowy Plan Miejscowy w Bakałarzewie, dzięki czemu powstaną nowe osiedla przy Bulwarze 500-lecia Bakałarzewa. Prace planistyczne trwały kilka lat. Najpierw trzeba było dokonać zmian w Studium Zagospodarowania Przestrzennego, odbywały się spotkania z mieszkańcami i właścicielami działek oraz publiczne debaty i szerokie konsultacje.

Plan miejscowy terenu przy Bulwarze 500-lecia Bakałarzewa został ostatecznie uchwalony przez Radę Gminy Bakałarzewo 15 maja 2020 roku. Wojewoda Podlaski miał miesiąc na wniesienie uwag. Okres ten minął i plan wszedł w życie. Plan opracowała suwalska firma InterTim.

- Dzięki temu, w niezwykle atrakcyjnym miejscu Bakałarzewa, przy jeziorze Sumowo oraz rzece Rospudzie, powstaną piękne osiedla domków jednorodzinnych na gruntach prywatnych mieszkańców (kilkadziesiąt działek budowlanych powyżej 9-10 arów powierzchni). Usytuowane one są na wzgórzach, z bajkowym widokiem na jezioro, rzekę i kościół w Bakałarzewie - informuje Tomasz Naruszewicz, wójt gminy Bakałarzewo.

Teren inwestycyjny powstał w miejscu dawnej żwirowni. Na powierzchni około 1,4 ha mają tam funkcjonować zakłady pracy nieuciążliwej, jak np. hurtownia, zajazd, sklep, myjnia, dom weselny, komis samochodowy, pensjonat. Będzie tu kilka działek, w zależności od zapotrzebowania inwestorów zostanie dostosowana ich powierzchnia. Teren inwestycyjny powstaje w miejscu dawnej żwirowni, przy drogach wojewódzkiej i powiatowej oraz rzece Rospudzie. Gmina pozyskała dofinansowanie unijne na wykonanie drogi dojazdowej do poszczególnych działek oraz zagospodarowanie terenu wokół "bunkra" z II wojny światowej, co powinno podnieść atrakcyjność tego terenu. 

-Strefa inwestycyjna powstała w Bakałarzewie, aby zwiększyć liczbę miejsc pracy oraz dochody podatkowe gminy. Ma to na celu zachęcanie mieszkańców do wracania w swe rodzinne strony. Myślę, że Bulwar 500-lecia Bakałarzewa ma szansę stać się wyjątkowo pięknym osiedlem, niezwykle atrakcyjnym także w skali całej Suwalszczyzny. Właściciele tamtejszych domów będą mieli bajowy widok na jezioro Sumowo, rzekę Rospudę oraz malowniczy bakałarzewski kościół. Już teraz jest sporo chętnych na zakup tu działki - podkreśla wójt T. Naruszewicz.

Osoby zainteresowane działkami inwestycyjnymi mogą zgłaszać się do Urzędu Gminy Bakałarzewo. Chętni na działki mieszkalne powinni skontaktować z właścicielami prywatnymi.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
08.13.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.20% 4.3608 4.4488
USD 0.21% 3.7015 3.7763
GBP 0.44% 4.8217 4.9191
CHF 0.44% 4.0601 4.1421
13.08.2020

Doradca Klienta

13.08.2020

Usługi budowlane

Dodaj nowe ogoszenie