28.07.2014

Czas ucieka, stadion czeka

Do 30 lipca, do godz. 10.00 przedłużono termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert w przetargu na rozbudowę i przebudowę stadionu lekkoatletycznego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Powód duża ilość pytań i wątpliwości, na które zamawiający, czyli UM w Suwałkach musi odpowiedzieć lub je rozwiać.

Swoje uwagi wniósł PZLA. W piśmie skierowany do inwestora czytamy m.in.: „Informujemy, że w stosunku do wymaganej dla stadionów kategorii III brak jest wymaganych dwóch skoczni d skoku o tyczce oraz skoku wzwyż (wymagane do uzyskania prawa do organizacji zawodów o mistrzostwo Polski w wielobojach – dop. wł.). PZLA proponuje też "przeprowadzenie badań i przedstawienie po wykonaniu stadionu, potwierdzenia przez jedno z laboratoriów akredytowanych przy IAAF albo przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie (...) zgodności parametrów położonej nawierzchni, posiadającej certyfikat IAAF z parametrami ustalonymi przez IAAF dla danego rodzaju nawierzchni."
Jest też sugestia, że nawierzchnia kauczukowa jaka położona zostanie na suwalskim stadionie "ma być wykonana na co najmniej jedynym obiekcie. który uzyskał certyfikat IAAF CLASS”

Tymczasem, jak twierdzi jeden z pytających: „certyfikaty IAAF First Class wydawne są nie dla rodzaju nawierzchni a dla całości obiektu.Tym bardziej, że nawet położenie nawierzchni jaka znalazła się na innym  obiekcie z certyfikatem IAAF nie jest jednoznaczne z przyznaniem certyfikatu suwalskiemu obiektowi. O ten trzeba wnioskować dopiero po jej położeniu na przebudowywanym stadionie.
W zapytaniach kierowanych do inwestora jest też stwierdzenie, że "nowy opis przedmiotu zamówienia, pomimo niewykorzystania nazw własnych, wskazuje jednoznacznie na nawierzchnię kauczukową włoskiej firmy Mondo s.p.a.". Z taką opinią nie zgadza się inwestor, który twierdzi, iż na stronie IAAF jest wyszczególnionych kilka rodzajów prefabrykowanych nawierzchni kauczukowych, spełniających postawione w SWIZ wymagania.

Jak widać z ilości i szczegółowości pytań zainteresowanie firm budowlanych realizacją suwalski inwestycji jest duże. Nic dziwnego, wszak jej wartość oszacowano na 9,5 mln. zł z czego 3,8 mln. zł miasto pozyska z dotacji MSiT.

Przebudowany stadion będzie miał bieżnię 8-torową 400-metrową (obecnie 8 torów na 100 m i 110 m ppł, na pozostałych 300 m – 6 torów), bieżnie i skocznie rozgrzewkowe, rozgrzewkowe rzutnie do oszczepu, dysku, młotu i pchnięcia kulą , trybunę na 1.040 miejsc (z bieżnią pod nią). Obiekt ma być gotowy do 31 sierpnia 2015 roku i spełniać warunki pozwalające na organizację imprez międzynarodowych.                    

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.16.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie