19.09.2018

Czesław Renkiewicz: Startuję, by nikt nie zepsuł tego, co wspólnie zrobiliśmy i zaczęliśmy robić

Mam czas i energię, żeby dalej działać na rzecz mieszkańców i miasta - mówi Czesław Renkiewicz, który ogłosił, że będzie ubiegał się o ponowny wybór na prezydenta Suwałk.

Urzędujący od ośmiu lat prezydent zdradził, że marzy o tym, żeby suwalczanie zarabiali godnie i byli dumni z miasta, w którym mieszkają.

Z ogłoszeniem decyzji o trzecim z rzędu starcie w wyborach na najważniejsze stanowisko zwlekał do momentu zarejestrowania kandydatów na radnych z komitetu Łącza nas Suwałki - Czesław Renkiewicz. Przedstawi ich podczas środowej konwencji w auli PWSZ, gdzie zaprezentuje także osiągnięcia i program na następne 5 lat.  

- Dziękuje wszystkim zarówno za wsparcie, jak i za krytkę - mówił prezydent-kandydat na konferencji prasowej, w której towarzyszyli  mu zastepcy Ewa Sidorek i Łukasz Kurzyna. - Mam satysfakcje z tego, jak dzisiaj wygladają Suwałki, z tego, co działo się w tych 8 latach z moim udziałem lub z mojej inspiracji. 

Czesław Renkiewicz obliczył, że ze 120 zobowiązań, jakie on i jego ekipa złożyli przed czterema laty,  zostało wykonanych aż 110, a pozostałe są w trakcie realizacji.

- Rozwój Suwałk chwalił rok temu w lipcu w Przysusze ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki, ciepło pisał o naszych osiagnięciach białostocki radny Prawa i Sprawiedliwości, i bynajmniej nie w sponsorowanym artykule - Czesław Renkiewicz nawiązał do krytyki, z jaką występuje Grzegorz Mackiewicz, kandydat PiS na prezydenta Suwałk. - "Bądźmy razem, zróbmy  wiecej", to nasze hasło wyborcze. Owe "bądźmy razem" jest wymowne w czasach, kiedy organizowane są osobne obchody ważnych rocznic i świąt państwowych.

300 zł dla tych, dla których zabrakło miejsca w żłobkach

 Jeżeli wygra wybory, Czesław Renkiewicz zamierza zawrzeć  z mieszkańcami kontrakt na lata 2018-2023, w ktorym znajdą się zobowiązania, czas realizacji i rozliczenie. W punkcie programu pt. "Suwałki - szczęśliwa rodzina" mowa na przykład o 200 nowych miejscach w żłobkach i bonie w wysokości 300 zł miesięcznie dla pracujących rodziców, którzy muszą posyłać dziecko do prywatnego żłobka. Tych, których nie stać na zakup mieszkania u dewelopera prezydent chce przekonac obietnicą wybudowania kolejnych 150 mieszkań w systemie TBS.

Pod hasłem "Wdzięczność wobec seniorów i pomoc niepełnosprawnym" kryje się deklaracja rozbudowy DPS Kalina o 50 nowych miejsc, rozwój  domów dziennego pobytu, utworzenie Centrum Wolontariatu Senioralnego i udogodnienia w komunikacji miejskiej.

Część programu nazwana "Suwałki przyjazne dla życia" zawiera postulaty walki ze smogiem, obietnice zmiany systemu i zwiększenia dotacji dla osób wymieniających piece, więcej terenów zielonych - bulwary i ścieżki wzdłuż Czarnej Hańczy czy park na osiedlu Północ.

Kolejne części programu, to "Suwałki - miasto obywatelskie" z rozszerzeniem budżetu obywatelskiego i większym udziałem organizacji pozarzadowych w realizacji miejskich zadań oraz "Suwałki - przedsiębiorcze i innowacyjne miasto".

- Stosujemy pomoc de minimis i zwolnienia podatkowe, ale tylko dla tych, ktorzy inwestują i tworzą nowe miejsca pracy, a nie zwolnienia dla zwolnień - Renkiewicz znowu odniósł się do swojego konkurenta z PiS, który wystąpił z obietnicą corocznych zniżek o 2 proc. podatku od nieruchomości i obniżenia podatku od srodków transportowych. - Nie dzielimy inwestorów na swoich i tych spoza Suwałk, wszystkich wspieramy, traktujemy po partnersaku i jednakowo - odpierał zarzut, że w warunkach przetargów na wykonawców inwestycji nie faworyzuje  suwalskich firm.

- Mam konkretny program realizacji 22 dużych i małych inwestycji - mówił prezydent Suwałk. - Począwszy od dokończenia budowy Trasy Wschodniej i hali sportowej, przez zintegrowany dworzec kolejowo-autobusowy i wyprowadzenie stacji towarowej na Papiernię, kończąc na rozbudowie Szkoły Podstawowej nr  4 z nową salą gimnastyczną, modernizacji SP 5, SP 6 i SP 9. - W moim haśle jest "Zróbmy więcej", bo jest co robić, co naprawiać i korygować - przekonuje Czesław Renkewicz. - Po to startuję w tych wyborach, żeby nikt nie zepsuł tego, co zrobiliśmy i dlatego, że chciałbym dalej realizować rozpoczęte oraz nowe zadania.

 

WD

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.24.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
22.06.2024

Pomoc magazyniera

Dodaj nowe ogoszenie