25.06.2020

Czwarta osoba zakażona koronawirusem w Suwałkach. To pracownik starostwa w Sejnach

Suwalski Sanepid poinformował o potwierdzeniu koronawirusa u 34-letniego mieszkańca Suwałk, który pracuje w Starostwie Powiatowym w Sejnach.

Po sobotniej informacji o zakażeniu innego urzędnika, sejneńskie starostwo zostało zamknięte,  wszyscy pracownicy zostali poddani kwarantannie i pobrano od nich wymazy. W przypadku urzędnika dojeżdżającego z Suwałk test dal wynik pozytywny.

- Mężczyzna mieszka z dwiema osobami, od których także pobrano próbki do badań – mówi Teresa Bednarko, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Suwałkach. – Został od nich odizolowany, czuje się dobrze.

Suwalska stacja otrzymała dzisiaj pierwsze rezultaty testów, przeprowadzonych wśród uczestników różnych uroczystości, w tym polityków, wojskowych i księży oraz spotkań, zgromadzeń stowarzyszeń. Na szczęście, były one negatywne.

Zdrowy jest m.in. Cezary Cieślukowski, radny wojewódzki, prezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Pojezierze Suwalsko-Augustowskie.

- Dobrą dla mnie, moich bliskich i współpracowników wiadomość otrzymałem rano, jestem już w pracy – mówi Cezary Cieślukowski, który podobnie jak inni samorządowcy, wójtowie gmin Suwalszczyzny uczestniczył w posiedzeniu, na którym obecny był chory na COVID-19, jak się później okazało, wójt Gib. – Takie historie uczulają na to, ze trzeba przestrzegać nakazów i zaleceń, bo epidemia jeszcze się nie skończyła.    

W czwartek po południu lub w piątek powinny być znane wyniki badań kolejnych osób, wśród nich pracownicy Suwalskiego Ośrodka Kultury, u ojca której potwierdzono zakażenie w środę.

Do dzisiaj w powiecie suwalskim i samym mieście zakazonych koronawirusem zostalo 6 osób, 4 z nich wyzdrowialy. W ciagu sotatniej doby liczna osób pozostających w kwarantannie wzrosła z 94 do 111.   

WD


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.12.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4213 4.5107
USD 0.00% 3.9037 3.9825
GBP 0.00% 4.9412 5.0410
CHF 0.00% 4.1603 4.2443
11.07.2020

Szukam pracy

Dodaj nowe ogoszenie