05.08.2022

Dni Suwałk w tę sobotę i niedzielę. Enej, parada, koncerty, potańcówka

Jarmark Kamedulski to wyjątkowy czas w Suwałkach. Organizatorzy: Miasto Suwałki, Suwalski Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Muzeum Okręgowe w Suwałkach i Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach przygotowali wiele atrakcji.

Będzie coś dla miłośników sztuki, poezji, sportu i dobrej muzyki. Nie zabraknie strefy familijnej, gdzie będzie można wziąć udział w grach i zabawach plenerowych.

Jarmark Kamedulski rozpoczynamy 6 sierpnia na Bulwarach nad Czarną Hańczą.

Przez dwa dni będą działały strefy handlowe i gastronomiczne. Nie zabraknie też strefy zabaw i aktywności dla dzieci. Tym samym, zapraszamy na Jarmark Kamedulski całe rodziny.

Najmłodsi będą mogli cieszyć się wyjątkowymi atrakcjami, plenerowymi grami planszowymi dużego formatu z pionkami niecodziennych rozmiarów. Dla tych, którzy nie mają lęku wysokości przygotowaliśmy park linowy!

Na scenie zaprezentują się znane suwalskie stowarzyszenia i zespoły, które niejednokrotnie mieliśmy okazję podziwiać w wykonaniu oryginalnych programów artystycznych.

Pierwszego dnia Jarmarku rozstrzygnięty zostanie również konkurs literacki organizowany przez Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, "Suwalskie Limeryki Latem".

Tego dnia warto też zajrzeć do Muzeum im. Marii Konopnickiej, które przygotowało wystawę "Pieśń o domu". Ekspozycja czynna będzie w godzinach 16.00-20.00. Wstęp wolny!

Wyjątkowym punktem tegorocznego programu Jarmarku Kamedulskiego będzie Parada Miejska. Około godz. 17.30 zaglądajcie na ulicę T. Kościuszki, gdzie z Galerii Sztuki Stara Łaźnia w kierunku Parku Konstytucji 3 Maja wyruszy huczna parada im. Marii Konopnickiej. Wezmą w niej udział grupy artystyczne, stowarzyszenia, szkoły, zespoły i oczywiście mieszkańcy Suwałk!

Wieczorem, w Parku Konstytucji 3 Maja, odbędzie się uroczyste otwarcie Jarmarku Kamedulskiego przez Prezydenta Miasta Suwałk Czesława Renkiewicza.  Zwieńczeniem pierwszego dnia Jarmarku będą występy zespołów Solitary, Serpent Sky i gwiazdy wieczoru - zespołu Enej.

Drugiego dnia Jarmarku, 7 sierpnia, przenosimy się ponownie na Bulwary nad Czarną Hańczą. Nie zabraknie dobrej muzyki, o którą zadbają zespoły rockowe z pracowni muzycznych SOK. Dodatkowo, z programem artystycznym, zaprezentują się suwalscy seniorzy oraz Miejska Orkiestra Dęta pod kierunkiem Moniki Brezgieł i Suwałki Gospel Choir.

Miłośników sportu zachęcamy do wizyty na stadionie Lekkoatletycznym im. Jadwigi Olbryś, gdzie odbędzie się Majster Festiwal Siły, Puchar Polski Strongman, w tym konkurencje dla publiczności i strefy aktywności sportowej.

Jarmark Kamedulski zwieńczy potańcówka "Bulwary dziś bawią się". Zapraszamy wszystkich, niezależnie od umiejętności tanecznych. Jak sama nazwa wskazuje, będzie dobra zabawa, którą poprowadzi niezastąpiony wodzirej, a do tańca porwie przybyłych gości Sejneńska Kapela Kresowa. Warto wybrać się na wydarzenie w ciekawym stroju i wziąć udział w konkursie na najlepszą stylizację.

 

Wydarzenie odbędzie się 6-7 sierpnia 2022 r., wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Szczegółowy program dostępny jest na stronie www.soksuwalki.eu. 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
08.15.2022 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.6330 4.7266
USD 0.00% 4.4724 4.5628
GBP 0.00% 5.4757 5.5863
CHF 0.00% 4.7706 4.8670
15.08.2022

Wynajm

15.08.2022

Wynajem

15.08.2022

Wynajem

15.08.2022

Wynajem

Dodaj nowe ogoszenie