11.06.2021

Do Cinema Lumiere chodzimy najliczniej w deszczowe dni, na dyskotekę do Mk Bowling już za 2 tygodnie

Rząd zluzuje obostrzenia na wakacje. Od 26 czerwca więcej widzów zasiądzie w kinach i teatrach, nareszcie zostaną otwarte dyskoteki i kluby. Więcej osób będzie mogło przebywać w hotelach, restauracjach i na siłowniach.

Po wczorajszej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego zawiedzeni sa hotelarze, wlaściciele bazy noclegowej, którzy liczyli na całkowite otwarcie obiektow, a nie 75-procentowe. 

- Trzeba jednak pamiętać, że wszelkie limity nie dotyczą osob w pełni zaszczepionych - kilkukrotnie podkreślił minister zdrowia.

Jeszcze przez dwa tygodnie obowiązują 50-procentowe limity obłożenia miejsc w hotelach czy kinach.

- Cieszy to widzów lubiących komfort - mówi Bartek Remelski, menedżer kina Cinema Lumiere w Suwałkach. - Oglądają znakomite filmy w bardzo dobrych warunkach.

Na repertuar nawet najbardziej wybredni kinomani nie mogą narzekać. Po długich miesiącach zamknięcia kin, na ekrany weszły obrazy największych i najbardziej renomowanych wytwórni, wśród nich niedawno nagrodzone Oscarami.

- Także w wakacje nie zabraknie filmów familijnych, sensacyjnych, horrorów - zapewnia Bartek Remelski. -  Dużo jest i będzie polskich produkcji, które cieszą się coraz większą popularnością. 

Dobrze gdy zimno i pada deszcz

Kina mogły wznowić działalność 21 maja, suwalskie trzysalowe Cinema Lumiere otworzyło się 6 dni później.

- Ludzie już nie boją się chodzić do kina, ale frekwencja zmalała, kiedy zrobiła się ciepła, słoneczna pogoda - opowiada Bartek Remelski. - Ludzie wolą wówczas spędzać czas na świeżym powietrzu.

Lato nie jest ulubiona porą roku dla MkBowling, ale sąsiadujące z Cinema Lumier centrum rozrywki z wytęsknieniem wygląda 26 czerwca, by po ośmiu miesiącach lockdownu, znowu zaprosić do siebie gości. Czeka na nich restauracja-pizzeria, kręgielnia, bilard, no i najdłużej pzootający w zamknięciu klub nocny z dyskoteką. 

 

Zmiany już od 13 czerwca – otwarcie stref gastronomicznych m.in. w kinach, teatrach, na koncertach i więcej wiernych w świątyniach

 • Dozwolona sprzedaż oraz spożywanie jedzenia i picia w kinach, teatrach, na koncertach oraz w innych instytucjach kultury i rozrywki.
 • Świątynie – maksymalnie 50 proc. obłożenia . Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Co się zmieni od 26 czerwca?

Wprowadzone zasady mają obowiązywać do końca wakacji. Harmonogram może być jednak korygowany w oparciu o aktualne dane epidemiczne oraz statystyki szczepień. Pozostałe zasady nie ulegają zmianie.

Od 26 czerwca przechodzimy na unijny sposób nabywania uprawnień o zaszczepieniu. Zmieni się status osoby w pełni zaszczepionej. Pełne szczepienie będzie uznawane 14 dni po zakończeniu procesu szczepienia.

Co jeszcze się zmieni?

 • Siłownie, kluby fitness, kasyna, obiekty handlowe, placówki pocztowe, biblioteki, targi, konferencje, wystawy i sale zabaw – nowy limit uczestników – 1 osoba na 10 m².
 • Świątynie – maksymalnie 75 proc. obłożenia.
 • Dyskoteki – maksymalnie 150 osób.
 • Imprezy i spotkania organizowane na świeżym powietrzu, w lokalu lub w wydzielonej strefie gastronomicznej - bez zmian, maksymalnie 150 osób, Zgromadzenia - maksymalnie 150 osób.
 • Transport – 100 proc. obłożenia. Pasażerowie powinni mieć maseczki zakrywające usta i nos.
 • Wesołe miasteczka – maksymalnie 75 proc. obłożenia.
 • Kina i teatry - maksymalnie 75 proc. obłożenia.
 • Hotele - maksymalnie 75 proc. zajętych pokoi. Limit nie dotyczy zorganizowanych grup dzieci i młodzieży poniżej 12 roku życia.
 • Restauracje – maksymalnie 75 proc. obłożenia.
 • Widownia na obiektach sportowych – maksymalnie 50 proc. obłożenia.

Ważne! Limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Fot. Archiwum,  PWSZ w Suwałkach 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.28.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.5447 4.6365
USD 0.00% 3.8472 3.9250
GBP 0.00% 5.3161 5.4235
CHF 0.00% 4.2055 4.2905
Dodaj nowe ogoszenie