05.11.2013

Domofon ratuje życie

Około 350 uczniów zostało objętych programem społecznym Domofon ICE w Szkole Podstawowej w Raczkach. Dzieci klas najmłodszych otrzymały odblaskowe zawieszki do plecaków „Domofony”, z numerami telefonów do najbliższych osób. Karty ICE, czyli „w nagłym wypadku” są popularnym na całym świecie sposobem kontaktu ratowników z rodziną poszkodowanego.

Kampania promocji kart prowadzona przez Budimex S.A. ma służyć podniesieniu bezpieczeństwa dzieci na drodze oraz uczyć podstaw udzielania pierwszej pomocy. Akcja rozpoczęła się w 2009 roku i odbywa się w szkołach znajdujących się w pobliżu inwestycji drogowych prowadzonych przez Budimex. - Od momentu rozpoczęcia budowy obwodnicy Augustowa ruch w Raczkach i okolicach wzrósł kilkakrotnie – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Raczkach, Artur Łuniewski.

- Jak zapewnił mnie Paweł Krawiec, organizator akcji, budowa obwodnicy jest największą ze 150 inwestycji Budimexu realizowanych obecnie na terenie kraju. Organizatorzy kampanii zwrócili się najpierw do gminy, a szkoła chętnie przystąpiła do tego projektu – dodaje.

 – Wartość tej akcji jest oczywista. Tym bardziej, że nie polegała ona jedynie na wręczeniu odblasków. Przez prawie cztery godziny dzieci brały udział w ciekawych zajęciach na sali gimnastycznej: słuchały pogadanek prowadzonych  przez policjantów z Suwałk i miejscowych strażaków, oglądały sprzęt ratowniczy, pokaz udzielania pierwszej pomocy, a nawet teatrzyk „Przygody smoczycy Emilii”, o tym, jak prawidłowo poruszać się na drodze – mówi Łuniewski. - Był także konkurs z wiedzy o ruchu drogowym. Edukacji nigdy za dużo, a różnorodność form sprawiła, że informacje docierały zarówno do starszych dzieci, jak i 5-letnich maluchów – zapewnia.

- Nie mamy dokładnych statystyk, ale szacujemy, że do programu Domofon ICE przystąpiło około 350 uczniów Szkoły Podstawowej w Raczkach oraz filialnej szkoły w Kuriankach - mówi dyrektor Łuniewski. Szkoła Podstawowa w Raczkach jest drugą, po szkole w Stawiskach, placówką na terenie województwa podlaskiego, która przystąpiła do programu Domofon ICE.

Justyna Brozio

fot. www.raczki.osp.org.pl

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Trefl Gdańsk


Ślepsk Malow Suwałki

25.02.2024
17:30

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
02.25.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
24.02.2024

Tynki maszynowe

Dodaj nowe ogoszenie