26.05.2023

Dzieci i młodzież z uczniowskiego klubu potrzebują naszego wsparcia. Pomóżmy uzbierać 28 tysięcy zł

UKS Na-Wa Suwałki to klub, który zajmuje się bezpłatnym szkoleniem oraz organizacją zajęć dla dzieci i młodzieży w narciarstwie wodnym. Treningi prowadzone są na wyciągu WOSiR Szelment.

Każdy, kto z niego korzystał, gościł w ośrodku lub przepływał obok,na pewno zwrócił uwagę na równomiernie rozstawione bojki. Wytyczały one trasę i przyczepione były do toru slalomowego.

- Jego konstrukcji nie widać, bo zanurzona jest w wodzie, częściowo znajduje się  na dnie jeziora – tłumaczy Paweł Żuk, prezes UKS Na-Wa. – Zakupiliśmy ją w 2015 roku i po 7 latach eksploatacji okazało się, że nie nadaje się do dalszego użytku.

Paweł Żuk rozpoczął poszukiwania nowego slalomu. Gotowy tor można sprowadzić z USA, ale koszty są zbyt duże. Swoje usługi zaoferowała firma z Augustowa, która gotowa jest dostarczyć i zainstalować konstrukcję i kilkaset metrów liny ze stali nierdzewnej za cenę 28 tys. zł.

- Nie mamy takiej kwoty – opowiada Paweł Żuk. – Przerasta ona możliwości klubu i rodziców zawodników. Nie załamujemy się jednak, zbieramy  pieniądze poprzez portal zrzutka.pl.  Będziemy wdzięczni za każdą ofiarowana nam złotówkę.

Czas nagli z dwóch powodów. W WOSiR Szelment wkrótce pełną para ruszy sezon letni i nikt nie będzie zamykał wyciągu nart wodnych po to, by można było montować tor slalomowy. Po drugie, augustowska firma może wygospodarować krótkie okienko na wykonanie wszystkich prac. Do 5 czerwca musi otrzymać zamówienie tak, by do 15 czerwca uporać się już ze wszystkimi robotami.

- Mamy nadzieje, że dzięki ludziom dobrej woli uda się nam w tak krótkim czasie zgromadzić niezbędne pieniądze – mówi Paweł Żuk. - Jeżeli uda nam się uzbierać pełną kwotę potrzebną na budowę toru, deklarujemy, że zorganizujemy darmowe szkolenie dla wszystkich, którzy będą chcieli spróbować swoich sił w tej dyscyplinie - dodaje.

Warto tych sił spróbować. Młodzi zawodnicy UKS Na-Wa Suwałki, klubu formalnie istniejącego od trzech lat, już sięgają po medale mistrzostw Polski w narciarstwie wodnym i są bliscy zakwalifikowania się do kadry narodowej. UKS Na-Wa współorganizował przeprowadzane w WOSiR Szelment Mistrzostwa i Puchary Europy oraz Mistrzostwa Polski.

Wszystkie szczegóły dotyczące akcji, którą warto wesprzeć, znajdą Państwo TUTAJ

Wojciech Drażba

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.19.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
17.06.2024

Zgubiono

16.06.2024

Masaż klasyczny

Dodaj nowe ogoszenie