13.05.2020

Gdzie jest moja paczka? Proste pytanie

“Gdzie jest moja paczka?!” krzyczał Janusz w słuchawkę telefonu, psując i tak nienajlepszy dzień dziewczyny z infolinii, która bezskutecznie próbowała go przekonać żeby się na chwilę przymknął i dał sobie wytłumaczyć jak może znaleźć tą swoją paczkę.

Janusz jak to Janusz, bardziej był zainteresowany słuchaniem własnego głosu niż rozwiązaniem swojego problemu. Tymczasem odpowiedź na pytanie “Gdzie jest moja paczka?” wcale nie jest trudno uzyskać i nie trzeba w tym celu być agresywnym wobec pracowników operatora. Śmiem wręcz twierdzić, że ta akurat metoda jest najmniej skuteczna. Znacznie lepiej jest skorzystać z jednego z kilku systemów śledzenia paczek.

Jak znaleźć paczkę

Podstawowy system, z którego Janusz mógłby skorzystać żeby znaleźć paczkę jest wyszukiwarka na stronie internetowej operatora. Jej użycie jest banalnie proste: Janusz musiałby tylko wpisać numer przesyłki albo listu przewozowego w formularzu na stronie internetowej operatora, a na ekranie pojawiłby się status jego przesyłki, czyli informacja o tym gdzie przesyłka w tym momencie jest i co się z nią dzieje.

Jeżeli Janusz często korzysta z usług tej samej firmy kurierskiej, to lepiej mu będzie założyć konto w systemie. Dzięki temu oszczędzi sobie konieczności wpisywania 12-cyfrowego numeru przesyłki oraz wiążących się z tym pomyłek (to w końcu Janusz) i stresu (wiemy jaki jest biedaczek nerwowy). Na swoim koncie w systemie będzie mógł znaleźć listę wszystkich przesyłek nadanych przez niego lub do niego zaadresowanych.

Najlepszym rozwiązaniem jest jednak dedykowana aplikacja, taka jak InPost Mobile. Po zainstalowaniu aplikacji i rejestracji w systemie Janusz miałby dostęp do listy swoich (to znaczy przypisanych do jego numeru telefonu) przesyłek, których status mógłby sprawdzić w każdej chwili. Więcej nawet, mógłby sobie włączyć automatyczne powiadomienia push, które informowałyby go o zmianie statusu przesyłek. A gdyby akurat znalazł się w pobliżu paczkomatu, w którym czeka na niego przesyłki, to aplikacja powiadomiłaby go o tym.

W aplikacji InPost Mobile miałby też możliwość sprawdzenia statusu przesyłek nawet bez rejestracji poprzez wpisanie numeru. A jeszcze Grażynka mogłaby mu udostępniać swoje przesyłki żeby mógł śledzić ich statusy.

Śledzenie przesyłek na uspokojenie

Dlaczego Janusz miałby w ogóle z tego wszystkiego korzystać? Przede wszystkim żeby oszczędzić sobie stresu. Jak nie wie co się dzieje z jego paczką, to się denerwuje, a jest przecież w grupie ryzyka zawału. Musi na siebie uważać. Tymczasem jeżeli skorzysta z opcji śledzenia paczek, to dowie się gdzie właściwie jest i co się z nią dzieje. Będzie miał pewność, że paczka nie zaginęła i kiedy mniej więcej może się jej spodziewać.

Bardziej praktycznym celem śledzenia przesyłek, który przyda się nam wszystkim, jest organizacja czasu. Na przykład w przypadku przesyłek kurierskich wiele osób narzeka na konieczność czekania na przybycie kuriera w określonym miejscu, ale niekoniecznie określonym czasie.

Dzięki śledzeniu paczek Janusz wie, czy paczka jest już w rękach kuriera i lepiej grzecznie czekać w domu, czy może nadal jest w sortowni na drugim końcu Polski i Janusz może spokojnie wyskoczyć do sklepu po fajki, a kurier nie pocałuje w tym czasie klamki. A jeżeli zamówił przesyłkę pobraniową to będzie wiedział, że tego dnia powinien mieć przy sobie środki płatnicze w odpowiedniej ilości. Jeżeli zaś zamówił paczkę do paczkomatu lub punktu odbioru to może sprawdzić czy jest prawdopodobne, że paczka zostanie dziś dostarczona i zaplanować sobie na resztę dnia wycieczkę do paczkomatu lub punktu odbioru. Na przykład zamiast zatankować rano samochód, zrobi to po południu i od razu odbierze przesyłkę z paczkomatu na stacji benzynowej.

(materiał partnera) 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
01.21.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4863 4.5769
USD 0.36% 3.7135 3.7885
GBP 0.54% 5.0643 5.1667
CHF 0.05% 4.1638 4.2480
21.01.2021

Doradca PZU

Dodaj nowe ogoszenie