28.03.2023

Gmina Suwałki. Najlepsi sportowcy, trenerzy i działacze otrzymali nagrody [zdjęcia]

Sportowcy, trenerzy i działacze zostali nagrodzenii przez władze gminy Suwałki na czele ze Zbigniewem Mackiewiczem, wójtem gminy i Markiem Jerominem, przewodniczącym Rady Gminy.

Wśród nagrodzonych najwięcej było szachistów, bo aż sześcioro. To uczniowie Szkoły Podstawowej imienia Papieża Jana Pawła II w Nowej Wsi. Za osiągnięcia indywidualne nagrody otrzymali: Jan Butkiewicz za I miejsce podczas XXIV Mistrzostw Województwa Podlaskiego, Kacper Boguszewski za I miejsce podczas VI Międzynarodowego Memoriału Ireny Warakomskiej, Dorian Sawicki za III miejsce podczas V Międzynarodowego Turnieju Szachowego o Puchar Burmistrza Rucianego Nidy.

Za osiągnięcia zespołowe wójt nagrodził Damiana Boguszewskiego i Amelię Burbę za II miejsce na Igrzyskach Dzieci Województwa Podlaskiego w Szachach oraz Wiktorię Szyszko za III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół-Igrzysk Dzieci w Pokrzywnie. Nagrody odebrało troje lekkoatletów: Mateusz Żukowski za I miejsce w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski U17 i U20 w pchnięciu kulą, Urszula Kapla za I miejsce w Finale Dzieci Województwa Podlaskiego w Lekkiej Atletyce w Białymstoku w biegu na 200 m przez płotki i Sandra Ulikowska za III miejsce w Finale Dzieci Województwa Podlaskiego w Lekkiej Atletyce w Białymstoku w skoku wzwyż. W brazylijskim Jiu Jitsu za I miejsce w V Mistrzostwach Polski w BJJ w Mińsku Mazowieckim nagrodę otrzymał Dawid Bałtrukanis. Kacper Kluczyński został wyróżniony za I miejsce w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego Karate Kyokushin. Nagrody trafiły też do czwórki zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego REMIK w Starym Folwarku za osiągnięcia w tenisie stołowym. Najmłodsza wyróżniona to Amelia Krawczuk za indywidualne osiągnięcie II miejsca podczas I Grand Prix Województwa Podlaskiego w Białymstoku.

Kolejni zawodnicy otrzymali nagrody za osiągnięcia zespołowe: Julia Krawczuk z II miejsce Finale Igrzysk Dzieci Województwa Podlaskiego w Białymstoku, Martyna Stankiewicz za II miejsce w Finale Igrzysk Dzieci Województwa Podlaskiego w Białymstoku i Maja Gościńska za II miejsce w Półfinale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Tenisie Stołowym.

Nagrody otrzymało również dwoje trenerów: Paulina Remiszko, za prowadzenie sekcji tenisa stołowego, która zdobyła II miejsce w finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Tenisie Stołowym i Jarosław Ołów za prowadzenie drużyny szachowej, która osiągnęła III miejsce podczas Drużynowych Mistrzostw Polski Szkół- Igrzysk Dzieci w Pokrzywnie.

Wójt Gminy Suwałki wyróżnił też dwoje działaczy: Katarzynę Gałaszewską za pozyskiwanie środków zewnętrznych na działalność sportową oraz propagowanie sportu w gminie Suwałki ze szczególnym uwzględnieniem piłki siatkowej oraz Marka Klimaszewskiego, organizatora cyklicznej imprezy Biegi Przełajowe, Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Piłce Siatkowej, Igrzysk Maluchów. Gratulujemy!

 

Źródło: Gmina Suwałki

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.24.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
22.06.2024

Pomoc magazyniera

Dodaj nowe ogoszenie