Data 26 października 2021 roku przeszła do historii Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego (OREW) w Brodzie Nowym. Po latach zbiórek i starań placówka otaczająca opieką dzieci z niepełnosprawnościami zakończyła rozbudowę.
OREW powiększył powierzchnię dwukrotnie, pojawiły się nowe sale, gabinety i łazienki oraz winda, której bardzo brakowało. To wielka zmiana dla podopiecznych i opiekunów. Pieniądze na inwestycję pochodziły z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego i zbiórek prowadzonych między innymi podczas corocznych edycji "Balu Wójta Gminy Suwałki" oraz koncertów, które współorganizowała Gmina Suwałki.
W uroczystym otwarciu wzięli udział liczni, sprzyjający placówce goście. Były gratulacje, życzenia i podziękowania. Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki podkreślał rolę wszystkich, którzy dokładali swoje cegiełki do rozbudowy, czy to uczestnicząc w koncertach, czy licytując przedmioty podczas corocznego balu.
- Jest mnóstwo osób, które przyczyniły się do rozwoju Ośrodka. Wszystkim składam najserdeczniejsze podziękowania - mówił wójt.
Źródło: Gmina Suwałki








