13.05.2022

Gmina Szypliszki. Młodzież miała okazję spotkać się z ciekawymi autorami [zdjęcia]

Z okazji Tygodnia Bibliotek, 12 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słobódce odbył się Festiwal Fantasy. W ramach festiwalu, młodzież ze Szkoły Podstawowej w Kaletniku i Słobódce miała okazję spotkać się z ciekawymi autorami książek fantasy i science fiction: Anną Strzelczyk – Cichosz, Pawłem Kopijerem oraz Maksem Dieterem.

Każdy z pisarzy w czasie swoich prelekcji książek, oprócz ich resume, przeprowadził z młodzieżą ciekawe quizy czytelnicze, został rozegrany m.in.turniej planszówki Mitrys autorstwa Pawła Kopijera, przeprowadzone zostały warsztaty charakteryzacji teatralnej.

Anna Strzelczyk – Cichosz - Urodzona 2 marca 1992 roku w Polsce (Kozienice).W czasach wszechobecnej specjalizacji ja stawiam na różnorodność i wszechstronność. Jeśli coś mnie interesuje – robię to. Każda gałąź sztuki jest mi bliska na swój sposób. Mam wykształcenie plastyczne, dużo pracuję z muzyką, a odkąd pamiętam, także piszę. Pierwszą „powieść” ukończyłam w wieku 8 lat. Zajęła kilkanaście stron zeszytu szkolnego, wykonałam do niej własne ilustracje, a moim pierwszym „korektorem” był tata. Jej powieść Ziemia winowajców.

Paweł Krzysztof Polusik przyjął pseudonim literacki - Maks Dieter - pod którym chce wydać zarówno obecną, jak i przyszłe powieści. Jest absolwentem studiów ekonomicznych, zawodowo związany z handlem. Ma wszechstronne zainteresowania, począwszy od motoryzacji, sportów, w szczególności sztuk walki, poprzez historię, astronomię, fizykę kwantową aż po ambitną muzykę i literaturę. Warsztat doskonalił podczas pracy nad "Enceladusem", którego zaczął tworzyć z pasji i dopiero za namową znajomych pokusił się o ukończenie i publikację.

Paweł Dijeter - https://kopijer.pl/ Paweł Kopijer o sobie: „Urodziłem się w Warszawie, czyli tam, gdzie mój ojciec i dziadek. Zawodowo wciąż działam jako członek zarządu dwóch spółek prawa handlowego, ekspert zarządzania ludźmi, wykładowca kilku uczelni biznesowych, autor szeregu publikacji i standardów z obszaru zarządzania. Prywatnie ojciec dwójki wymagających nastolatków. Pisanie jest moją życiową pasją, a tworzenie światów Fantasy staje sferą wyzwań intelektualnych. Postanowiłem przekierować swój rozwój w stronę bycia zawodowym pisarzem i wydałem pierwszą książkę nie związaną z biznesem. Odsuwam na margines 25 lat działania jako przedsiębiorca, menedżer i ekspert by móc skupić się na jednym z moich największych marzeń. Mam nadzieję, że stworzone przeze mnie uniwersum z osadzonymi wątkami różnych bohaterów zyskają wielu stałych fanów. Jego książki: Trylogia Mitrys.

 

Źródło: Biblioteka w Szypliszkach

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.21.2022 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.6016 4.6946
USD 0.00% 4.3589 4.4469
GBP 0.00% 5.4425 5.5525
CHF 0.00% 4.4852 4.5758
20.05.2022

Kierowca kat. C

Dodaj nowe ogoszenie