20.10.2021

Gmina Szypliszki. Dobiegły końca kolejne inwestycje, trwa termomodernizacja urzędu gminy

Dobiegła końca przebudowa (utwardzenie) drogi gminnej Jeziorki-Aleksandrówka-Mikołajówka-Romaniuki w gminie Szypliszki. Wartość inwestycji to 1 mln złotych. Samorządowi udało się pozyskać dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Inną, ważną inwestycją, którą udało się przeprowadzić gminie Szypliszki, jest budowa czterostanowiskowego garażu przeznaczonego na  autobusy szkolne. W tym przypadku wydatki wyniosły 750 tys. zł .Inwestycja była współfinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- Trwa z kolei termomodernizacja siedziby Urzędu Gminy Szypliszki. Koszt remontu ma wynieść 400 tys. zł . Inwestycja jest współfinansowana przez Samorząd  Województwa Podlaskiego. Zakończenie robót zaplanowano na 30.11.2021r. – informuje Jerzy Jaśkiewicz, zastępca Wójta Gminy Szypliszki.

Jak mówi, gmina stara się sukcesywnie realizować zaplanowane inwestycje, chociaż galopujące ceny opału i paliw wymuszają zmiany w budżecie. 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.22.2026 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2226 4.3080
USD 0.00% 3.6134 3.6864
GBP 0.00% 4.8314 4.9290
CHF 0.00% 4.5222 4.6136
Dodaj nowe ogoszenie