Dobiegła końca przebudowa (utwardzenie) drogi gminnej Jeziorki-Aleksandrówka-Mikołajówka-Romaniuki w gminie Szypliszki. Wartość inwestycji to 1 mln złotych. Samorządowi udało się pozyskać dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Inną, ważną inwestycją, którą udało się przeprowadzić gminie Szypliszki, jest budowa czterostanowiskowego garażu przeznaczonego na autobusy szkolne. W tym przypadku wydatki wyniosły 750 tys. zł .Inwestycja była współfinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
- Trwa z kolei termomodernizacja siedziby Urzędu Gminy Szypliszki. Koszt remontu ma wynieść 400 tys. zł . Inwestycja jest współfinansowana przez Samorząd Województwa Podlaskiego. Zakończenie robót zaplanowano na 30.11.2021r. – informuje Jerzy Jaśkiewicz, zastępca Wójta Gminy Szypliszki.
Jak mówi, gmina stara się sukcesywnie realizować zaplanowane inwestycje, chociaż galopujące ceny opału i paliw wymuszają zmiany w budżecie.








