09.07.2018

Grzegorz Mackiewicz jest, ale czy nadal będzie kandydatem PiS na prezydenta Suwałk?

23 maja Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości zatwierdził kandydaturę Grzegorza Mackiewicza na prezydenta Suwałk. W miniony piątek, 6 lipca ten sam komitet podjął uchwałę, która może unieważnić majową decyzję.

- Rozmawiamy cały czas o wyborach samorządowych – informował po zakończeniu obrad Jarosław Kaczyński, prezes PiS. - Stanęła sprawa kandydowania tych, którzy jednocześnie mają wysokie pensje w spółkach Skarbu Państwa. Zapadła decyzja, zgodnie z naszymi deklaracjami, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy.

- Ci, którzy funkcjonują w spółkach, są przez nas szanowani, jeśli dobrze wypełniają swoje obowiązki, ale nie będziemy łączyć tych funkcji. Te osoby nie będą kandydatami na żadnym szczeblu samorządu – skwitował prezes PiS i dodał, że decyzje personalne dotyczące list i kandydatów będą ostatecznie ogłoszone w nieodległym czasie.

Grzegorz Mackiewicz (na zdjęciu od lewej) pracuje w spółce skarbu państwa. Jest dyrektorem Oddziału Zakładu Gazowniczego Polskiej Spółki Gazownictwa w Białymstoku. Łączy też funkcje – jest przewodniczącym Rady Powiatu Suwalskiego. Według oświadczenia majątkowego za 2016 rok, jego dyrektorskie dochody wyniosły 161 tysięcy zł brutto, a dieta radnego 21 tysięcy.

- Piątkowa uchwała była zaskoczeniem, nie wiem, czy mnie dotyczy – mówi Grzegorz Mackiewicz. – Czekam na ostateczną decyzję.

Czeka też Leszek Dec

- Po raz kolejny zamierzałem kandydować do samorządu województwa – informuje Leszek Dec (na zdjęciu drugi od lewej), radny sejmiku, a zarazem prezes zarządu Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA, której jednym z akcjonariuszy jest Skarb Państwa. – Moje zamiary to jedno, ale  jestem członkiem partii politycznej i podporządkuję się jej decyzjom. Czekam na zatwierdzenie listy kandydatów PiS do sejmiku.

W 2017 roku Leszek Dec zarobił w spółce zarządzającej strefą ekonomiczną 194 tys. zł i pobrał prawie 28 tys. diety radnego sejmiku.

W grę wchodzą trzy terminy wyborów samorządowych: 21 października, 28 października i 4 listopada. Prezes Rady Ministrów powinien je zarządzić między 15 lipca a 15 sierpnia i to zarządzenie będzie równoznaczne z początkiem oficjalnej kampanii wyborczej.

Wojciech Drażba

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.27.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 1.16% 4.4064 4.4954
USD 1.90% 4.0137 4.0947
GBP 0.76% 4.9521 5.0521
CHF 1.37% 4.1556 4.2396
27.05.2020

Życzliwa Osoba

Dodaj nowe ogoszenie