30.08.2019

Hala sportowa nie gotowa. MKS Ślepsk Malow Suwałki poczeka z biletami i debiutem u siebie [zdjęcia]

Miała być gotowa w maju, potem w sierpniu, a teraz termin zakończenia budowy wyznaczono na 11 października. Nie ma szans, by dwa tygodnie później, 26 października odbył się w niej mecz MKS Ślepsk Malow Suwałki – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Spotkanie aktualnych, ośmiokrotnych mistrzów Polski w siatkówce mężczyzn z beniaminkiem PlusLigi nie będzie wielkim świętem w Suwałkach, a najprawdopodobniej wydarzeniem w Kędzierzynie-Koźlu. Podobnie może być z kolejnym domowym, zaplanowanym na 9 listopada meczem z Treflem Gdańsk.

Nie jest wykluczone, że pierwsze spotkanie u siebie drużyna Andrzeja Kowala rozegra 23 listopada z Indykpolem AZS Olsztyn.

- W pierwszych meczach nasi siatkarze zapewne będą musieli zamienić się z przeciwnikami rolą gospodarza – przewiduje prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, który w minioną środę wizytował obiekt i ustalił nowy termin z wykonawcą. – Na otwarcie Suwałki Arena zorganizujemy jakąś inną dużą imprezę.

Nawet jeśli wykonawca dotrzyma terminu 11 października, przez następnych kilka tygodni potrwają procedury związane z odbiorem budowlanym, sanitarnym, pożarowym itd. Zgodnie z ustawą o imprezach masowych, organizator musi zgłosić ją 30 dni przed planowaną datą, a do wniosku ma dołączyć opinie komendanta policji, straży pożarnej, kierownika pogotowia ratunkowego, państwowego inspektora  sanitarnego.

Kibice już chcą kupić bilety i karnety

Warszawska firma budowlana rozpoczęła montaż trybun, które mają pomieścić 2165 widzów.

- Nie mogę się tego doczekać – mówi Wojciech Winnik, prezes MKS Ślepsk Malow. – Osobiście sprawdzę liczbę siedzisk, sektory, rzędy, numery krzesełek. Dopiero wtedy będziemy mogli rozpocząć internetową sprzedaż karnetów i biletów. Mam nadzieję, że stanie się to w drugim-trzecim tygodniu września.

Kibice już mailowo lub telefonicznie „rezerwują” karnety i bilety. Wszystkich zapisanych klub dzień wcześniej poinformuje o rozpoczęciu sprzedaży.

- Zainteresowanie jest bardzo duże – opowiada Wojciech Winnik. – Komplety publiczności mamy chyba zapewnione do końca roku.

Trzeba kibicować budowlańcom

Dopóki siatkarze nie wyjdą na dopiero co kładziony parkiet, sympatycy siatkówki skazani są na dopingowanie wykonawców kosztującej ponad 37 mln zł, największej hali w regionie, nominowanej zresztą do tytułu Top Inwestycji Komunalnej w Polsce Wschodniej 2019.

Wojciech Drażba

Zarządcą Suwałki Arena będzie Ośrodek Sportu i Rekreacji, który raz w miesiącu informuje i obrazuje postęp prac:                              

- Wykonawca zakończył montaż sufitu podwieszanego nad dużą salą ARENY i w związku z tym rozpoczął się niezwykle ważny etap prac wykończeniowych – montaż parkietu. oraz trybun.

Zamontowano również wielofunkcyjne, multimedialne tablice wyników na obydwu salach. Ponadto trwa montaż okładzin ściennych na korytarzach i ciągach komunikacyjnych Areny. Wykańczane są pomieszczenia sanitarne oraz szatnie zawodników.

Na sporej części korytarzy położono już ostateczną warstwę żywicy podłogowej. Gotowe jest również oświetlenie dużej sali. Zdjęcia pokazują również, jak będą wyglądać sufity i ściany ciągów komunikacyjnych na poziomie +1.

Na małej sali Areny gotowa jest już podłoga sportowa i sufit. Trwa montaż oświetlenia. Natomiast na zewnątrz budynku trwają prace wykończeniowe, ogrodnicze i porządkowe.

Fot. OSiR Suwałki, Wojciech Drażba

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Wigry Suwałki


Sandecja Nowy Sącz

14.07.2020
17:30

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.14.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.04% 4.4229 4.5123
USD 0.21% 3.9117 3.9907
GBP 0.03% 4.9429 5.0427
CHF 0.02% 4.1610 4.2450
14.07.2020

AUTOMATYK

14.07.2020

Spawacz, Ślusarz

14.07.2020

zlecenie tancerki

Dodaj nowe ogoszenie