01.09.2021

II LO w Suwałkach. Dyrektor Romuald Borkowski po raz ostatni rozpoczął rok szkolny

Miejską Inaugurację Roku Szkolnego 2021/2022, w której uczestniczył prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, organizował Zespół Szkół nr 2 im. Gen. Z. Podhorskiego. Nie bez przyczyny, gdyż po tym roku szkolnym dyrektor Romuald Borkowski zakończy działalność zawodową.

Dyrektor Borkowski cieszył się z udanego naboru do II Liceum Ogólnokształcącego. Szkoła nie była w stanie przyjąć wszystkich chętnych. Próg punktowy został ustawiony wysoko, nauczyciele będą pracować z uzdolniona, dobrze przygotowaną młodzieżą. W pięciu I klasach naukę rozpoczęło 160 osób.

Jak mówił prezydent Czesław Renkiewicz, w całym mieście liczba uczniów i nauczycieli oscyluje na tym samym poziomie, co w zeszłym roku. W Suwałkach mamy 1715 uczniów i przedszkolaków, 1225 nauczycieli i 454 pracowników obsługi. Wśród uczniów są cudzoziemcy, a także powracający z zagranicy. Do grona miejskich placówek oświatowych, po kilku latach prowadzenia jej przez PWSZ, powróciła bursa szkolna, w której zamieszka 102 uczniów. Wzbogacona została oferta edukacyjna szkół średnich. Realizowanych jest wiele projektów o wysokich budżetach, a także poszerzana jest oferta sportowa.

W swoim przemówieniu prezydent wspomniał, iż stoimy u progu tego nowego roku szkolnego z nadziejami, celami, ale i obawami przed kolejną fala pandemii. Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z nauczycielami i rówieśnikami w murach szkoły. Należy zrobić wszystko, aby było bezpiecznie, przestrzegać zasad i procedur określających warunki sanitarne. Czesław Renkiewicz wystosował gorący apel o szczepienia, abyśmy dbali o swoje zdrowie i zdrowie bliskich, bo tylko to sprawi, ze ten rok szkolny przejdzie bez zakłóceń. Uczniom życzył rzetelnej nauki, a nauczycielom spokojnej i bezpiecznej pracy.

Okolicznościowe przemówienia wygłosili poseł na Sejm RP Jarosław Zieliński, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego Cezary Cieślukowski oraz przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Przełomiec.

W części artystycznej uczniowie II Liceum Ogólnokształcacego zademonstrowali swoje umiejętności muzyczne i wokalne. 

Źródło: UM Suwałki

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.22.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie