17.01.2013

Inicjatywa Społeczna Roku 2012 - Konkurs wojewody podlaskiego

 To już czwarta edycja tego konkursu. Biorą w nim udział organizacje pozarządowe z województwa podlaskiego aktywnie działające  w lokalnym środowisku. To ludzie  ze społecznym zacięciem, ogromnym zapałem i wielką energią. Właśnie takich ludzi i takie organizacje konkurs ma promować, bo dzięki nim lokalnym  społecznościom  żyje się lepiej, pełniej i ciekawiej.

 

Symbolem Inicjatywy Społecznej jest zapalona żarówka – to swego rodzaju symbol. Gdy w lokalnym środowisku znajdzie się grupa ludzi, która ma pomysł,  zapał i dużo dobrej energii – to tak, jakby ktoś zapalił tam światło. I o to chodzi.


Do konkursu można zgłaszać inicjatywy:

- na rzecz kultury i dziedzictwa narodowego,

- edukacyjne, sportowe,

- z zakresu polityki społecznej,

- na rzecz ochrony środowiska.
Chodzi o pomysły zrealizowane w 2012 roku. Zgłoszenia można nadsyłać do 22  marca tego roku.  Procedura jest prosta - trzeba wypełnić formularz dostępny ( od 17 stycznia, dnia ogłoszenia )  na stronie www.wojewodapodlaski.pl, w zakładce Inicjatywa Społeczna i wysłać go na adres: inicjatywaspoleczna@bialystok.uw.gov.pl. Najlepsze inicjatywy wybierze komisja konkursowa, składająca się z przedstawicieli: wojewody podlaskiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych, Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych, uczelni wyższych, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej oraz mediów.


Komisja bierze pod uwagę kilka kryteriów:  

•    znaczenie społecznej inicjatywy dla społeczności lokalnej, osiągnięta zmiana społeczna, rozwiązany problem lub zaspokojone potrzeby;

•    wpływ na rozwój współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi i partnerami społecznymi w regionie, w tym samorządem lokalnym;

•    umiejętność zaangażowania innych organizacji, wolontariuszy do realizacji inicjatywy (partnerstwa lokalne);

•    innowacyjność podjętego działania;

•    wpływ na rozwój trzeciego sektora lokalnie i regionalnie;

 

W Podlaskiem takich wspaniałych organizacji, stowarzyszeń, fundacji, które robią wiele dobrego dla innych jest dużo. Zasługują na to, by je zauważyć, docenić i uhonorować, stąd zaproszenie do Konkursu „Inicjatywa Społeczna 2012”.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.13.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
13.06.2024

szukam pracy

12.06.2024

MAGAZYNIER

Dodaj nowe ogoszenie