10.02.2024

Jacek Juszkiewicz kandydatem PiS na prezydenta Suwałk. Budowanie wspólnoty

Działacze Prawa i Sprawiedliwości, z posłem Jarosławem Zielińskim, radnym przedstawili dzisiaj kandydata tej partii na prezydenta Suwałk. Jest nim 56-letni Jacek Juszkiewicz, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, radny od 2014 roku.

- Doktor nauk humanistycznych Jacek Juszkiewicz jest człowiekiem renesansu – zachwalał kandydata Jarosław Zieliński. – Licencjat obronił z dziedziny gospodarki komunalnej, wiedzy o rozwoju miast, a magisterium i doktorat z kulturoznawstwa, językoznawstwa i literaturoznawstwa  

Jacek Juszkiewicz jest też absolwentem oficerskiej szkoły policyjnej w Szczytnie, ekspertem kryminalistyki. Do 2007 roku służył w komendach w Suwałkach i Białymstoku. Prowadzi wykłady i szkolenia z dziedziny technik kryminalistycznych oraz bezpieczeństwa, jest biegłym sądowym, ekspertem kryminalistyki.

- Ma dwoje dorosłych dzieci, razem z żoną, która także ma tytuł doktora, działa we wspólnotach religijnych, w Kościele Domowym – dodaje poseł Zieliński. – To kandydat godny poparcia i zrobimy wszystko, by było ono jak największe.

Jacek Juszkiewicz stwierdził, że dał się namówić do kandydowania i jest gotowy do wyborczej kampanii. Obecny rozwój miasta porównał do lokomotywy, która owszem, pędzi do przodu, ale bez programowych wagoników. Retorycznie pytał, dlaczego opracowanie strategii rozwoju miasta obecne władze powierzają zewnętrznej firmie, a nie przygotowują jej własnymi silami.

- Wskaźnikiem rozwoju miasta jest demografia. Od lat nie możemy pokonać bariery 70 tys. mieszkańców, a ostatnio zanotowaliśmy spadek – mówił Jacek Juszkiewicz, który w kończącej się kadencji był wielkim przeciwnikiem miejskiego programu dofinansowania leczenia niepłodności metodą in vitro.   

 

 

 

Jacek Juszkiewicz chciałby budować wspólnotę mieszkańców, uaktywnić inicjatywy oddolne.

- Mówi się, że niedługo w Suwałkach ostatni zgasi światło. Chcę doświetlić zaułki, zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców – zadeklarował.

Od 2002 roku, od kiedy wybieramy wójtów, burmistrzów i prezydentów w wyborach powszechnych, kandydaci PiS ponoszą w Suwałkach porażki. Przegrali Jarosław Zieliński, Jarosław Schabieński, Grzegorz Gorlo i dwukrotnie Grzegorz Mackiewicz.

- Wyciągamy wnioski z porażek – zapewnił Jarosław Zieliński. – Mamy bardzo dobrego kandydata i program, z którym postaramy się dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców, bo to oni zadecydują. Zależy nam na jak największej frekwencji i jesteśmy w miarę spokojni o wynik.

Spokojny o wynik, chociaż z pokorą podchodzi do werdyktu mieszkańców, jest też Czeslaw Renkiewicz, prezydent Suwałk od 2010 roku, który swoj udzial w wyborach zapowiedział już 8 stycznia. Czekamy na kandydatów Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i zapewne jeszcze kilku innych ugrupowań.    

 

Tekst i fot. Wojciech Drażba

 

[08.01.2024] Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz będzie się ubiegał o ponowny wybór. Dobrze się czuje w tej roli

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.19.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie