19.05.2020

Jak często wyprowadzać psa?

Obowiązkiem właścicieli psów jest wyprowadzanie swoich czworonożnych przyjaciół. Regularne spacery są ważne zarówno w przypadku psów mieszkających w blokach, jak i w jednorodzinnych domkach. Czy jednak wiemy, jak często z nimi wychodzić?

Pamiętajmy bowiem, że zbyt rzadkie lub za krótkie spacery nie zapewnią psu odpowiednich warunków do załatwienia swoich potrzeb fizjologicznych i rekreacyjnych.

1. Ile razy w ciągu dnia należy wyjść z psem?

2. Tylko nie byle jaki spacer

3. Obroża czy szelki?

Ile razy w ciągu dnia należy wyjść z psem?

Częstotliwość spacerów zależy przede wszystkim od naszego czworonożnego przyjaciela. Oczywiście im częściej, tym lepiej. W trakcie regularnych spacerów zwierzę ma nie tylko szansę załatwić swoje fizjologiczne potrzeby, ale także pobiegać, a co zatem idzie – utrzymać dobrą kondycję.

Niewątpliwie jednak najmniejsza liczba spacerów, o jaką należy zadbać to 3 na dobę. Poniżej tej ilości nasz czworonożny może mieć problemy z utrzymaniem moczu. Warto też zadbać, aby przerwa między każdym spacerem wynosiła maksymalnie 8-18 godzin. Dzięki temu zarówno my, jak i pies będziemy mieli wypracowany system, którego łatwo się trzymać.

Tylko nie byle jaki spacer

Trzy spacery są bardzo zdrowe dla psa. Jednakże ważna jest także ich jakość. Kilkuminutowe spacery są nie tylko stresujące, ale także nie pozwalają na załatwienie swoich potrzeb fizjologicznych. Należy bowiem pamiętać, że pies potrzebuje znaleźć właściwe miejsce, aby w spokoju się wypróżnić. Ponadto lubi on także znaczyć teren dookoła, co leży w jego naturze.

Dobrze zatem, aby chociaż jeden spacer był dłuższy i trwał co najmniej pół godziny. Niektóre, bardziej żywiołowe rasy, będą potrzebować jeszcze dłuższych wypraw. W trakcie spaceru nie należy psa pośpieszać. Warto odkrywać nowe miejsca i stwarzać możliwość do zabaw, biegania i poznawania nowych kolegów.

Obroża czy szelki?

Na komfort spaceru wpływa także wybór obroży lub szelek. Ich wybór jest kluczowy, ponieważ od tego zależy wygoda i bezpieczeństwo psa. Decydując się na obrożę, pamiętajmy, że nie może ona dusić zwierzęcia. Dlatego sprawdzajmy, czy pomiędzy szyją psa a obrożą możemy włożyć dwa palce. Dzięki temu mamy pewność, nasz przyjaciel będzie czuł się komfortowo.

Szelki dla psa na spacer są z kolei najwygodniejszym rozwiązaniem. Zapewniają one bez uciskowe prowadzenie zwierzęcia. Najwygodniejsze z nich mają dwa osobne obwody: wokół szyi oraz klatki piersiowej. W sprzedaży są także szelki specjalistyczne do biegania, jak i treningowe. Przy ich wyborze warto kierować się wygodą zwierzęcia. Jeśli nie jesteśmy pewni, jakie szelki dla psa na spacer będą najlepsze, warto zapytać sprzedającego.

(materiał partnera)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
01.21.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.01% 4.4865 4.5771
USD 0.43% 3.7000 3.7748
GBP 0.08% 5.0370 5.1388
CHF 0.13% 4.1659 4.2501
21.01.2021

Doradca PZU

Dodaj nowe ogoszenie