04.12.2023

Jak dbać o brodę i wąsy?

Broda i wąsy już od kilku lat są bardzo trendy i nic nie wskazuje na to, by ta moda przeminęła. Żeby jednak zarost był elementem, który pozytywnie wpłynie na nasz wizerunek, powinien być gęsty, lśniący i zadbany.

Odpowiednia pielęgnacja wąsów i brody, jest więc niezwykle istotna, aby wyglądać modnie i atrakcyjnie. Obecnie na rynku można znaleźć wiele produktów, które ułatwiają pielęgnację zarostu. Jak dbać o brodę i wąsy? Podpowiadamy.

Strzyżenie brody i wąsów

Jednym z istotnych elementów, o których należy pamiętać, dbając o brodę i wąsy, jest regularne przycinanie zarostu. W tym celu warto zaopatrzyć się w specjalne nożyczki do brody, trymer bądź maszynkę elektryczną. Przedmioty te pozwolą nam nie tylko skrócić zarost, ale także utrzymać jego pożądany kształt. Jeżeli jednak preferujemy dłuższą brodę, wówczas zwykły trymer może okazać się niewystarczającym narzędziem do jej modelowania. W takiej sytuacji lepiej postawić na nożyczki do wąsów i brody oraz specjalny grzebień. 

Regulując dłuższą brodę, potrzebujemy zazwyczaj nieco więcej wprawy. Dlatego warto przynajmniej kilka razy udać się do barbera i zobaczyć, w jaki sposób należy przeprowadzać takie czynności. Najlepiej jednak rozpocząć je od usunięcia włosków, które znajdują się w okolicy ust i nosa, a następnie etapami skracać zarost w taki sposób, by utrzymać taką samą wysokość cięcia.

Mycie brody i wąsów

Wielu panów nie zdaje sobie sprawy z tego, jak istotne jest odpowiednie mycie brody i wąsów. Nie należy do tego celu wykorzystywać tradycyjnych szamponów do włosów, ponieważ takie kosmetyki są pełne parabenów i innych szkodliwych substancji, które nie powinny mieć kontaktu ze skórą twarzy. Dlatego do mycia brody i wąsów najlepiej wykorzystywać specjalnie przeznaczone do tego celu szampony dostępne na przykład na: https://dlagentlemana.pl/kosmetyki-do-brody. Brodę powinniśmy myć w zależności od jej długości, a także potrzeb codziennie lub co kilka dni. Większość panów używa szamponu do mycia brody i wąsów codziennie, ze względu na to, że zwłaszcza na dłuższym zaroście w ciągu dnia gromadzi się kurz, sebum, zanieczyszczenia, a nawet resztki jedzenia. Dlatego mycie brody i wąsów codziennie jest ważne ze względów higienicznych. 


Po umyciu szamponem brody i wąsów warto nałożyć na włoski specjalną odżywkę. Obecnie na rynku dostępne są zarówno produkty do spłukiwania, jak i te, których już nie musimy zmywać. Zadaniem takiego preparatu jak sama nazwa wskazuje, jest odżywienie, nawilżenie czy zregenerowanie brody. Posiada on znacznie więcej substancji aktywnych niż szampon do brody, dzięki czemu pozwala zachować estetyczny, lśniący i zdrowy zarost.

Czesanie brody i wąsów

Istotnym krokiem pielęgnacyjnym, o którym żaden brodacz nie powinien zapominać, jest codzienne wyczesywanie brody i wąsów. Obecnie dostępnych na rynku jest wiele różnych produktów, które umożliwiają komfortowe wykonywanie takiej czynności. Do najtańszych bez wątpienia należą grzebienie, jednak największą popularnością cieszą się szczotki i kartacze do brody. Czym różnią się między sobą te dwa produkty? Szczotka posiada rączkę, a kartacz nie. 

Regularne szczotkowanie brody nie tylko poprawia jej kondycję i pozwala usunąć z niej wszelkie zanieczyszczenia, ale także wspomaga jej wzrost. Wybierając kartacz lub szczotkę do brody, warto zastanowić się nad tym, czy preferujemy produkt z włosiem syntetycznym, czy naturalnym. Ten pierwszy jest tańszy, lecz często uszkadza delikatną strukturę zarostu. Z tego powodu większość brodaczy stawia na kartacze z naturalnym włosiem na przykład ze szczeciny dzika.

Pielęgnacja i modelowanie brody i wąsów

Wśród obowiązkowych kosmetyków, w jakie powinien wyposażyć się każdy brodacz lub wąsacz wymienia się woski do wąsów i brody, które mają działanie pielęgnacyjne, ponieważ na przykład zmiękczają zarost lub nadają mu połysku, a dodatkowo ułatwiają nadanie mu właściwej formy. Wosk jest to więc świetny kosmetyk stylizacyjny, który wystarczy przeciągnąć po zaroście, w dowolny sposób układając brodę i wąsy, by uzyskać niesamowity efekt. Do pielęgnacji i stylizacji brody można wykorzystywać również olejki i balsamy. Są to kosmetyki, które charakteryzują się nieco słabszym chwytem niż woski, a wykazują silniejsze działanie pielęgnacyjne. Dlatego świetnie sprawdzają się w przypadku krótkich zarostów.(artykuł sponsorowany)

Grafika: freepik.com


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Ślepsk Malow Suwałki


PGE Skra Bełchatów

29.02.2024
17:00

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
02.29.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
29.02.2024

KIEROWCA C+E

28.02.2024

szukam pracy

Dodaj nowe ogoszenie