22.03.2018

Jak odrodzić szkolnictwo zawodowe w Suwałkach? Konferencja w CEN [zdjęcia]

Ministerstwo Edukacji Narodowej coraz głośniej postuluje przywrócenie znaczenia szkolnictwa zawodowego. Minister edukacji narodowej Anna Zalewska podkreśla szczególną rolę pracodawców, których chce bezpośrednio włączyć w edukację. Chociaż nadal pokutuje wiele negatywnych stereotypów i ze szkołami zawodowymi wiążą się krytyczne, często krzywdzące, oceny, dużą wagę przywiązuje się do budowania pozytywnego obrazu szkół branżowych i techników.

Suwalskie Centrum Edukacji Nauczycieli już od lat koordynuje działania różnych środowisk odpowiedzialnych za kształcenie zawodowe. 20 marca placówka była organizatorem i gospodarzem IX Konferencji Metodycznej dla dyrektorów szkół zawodowych oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych województwa podlaskiego.

W tym roku szczególną uwagę zwrócono na temat „Kształcenie zawodowe szansą i wyzwaniem”. Honorowy Patronat nad konferencją objął Podlaski Kurator Oświaty.

Eugeniusz Mróczyński, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Białymstoku, omówił zmiany zachodzące w kształceniu zawodowym. Z kolei dr Jarosław Kuczyński, prorektor PWSZ w Suwałkach, przybliżył realia i dokonania reprezentowanej przez niego uczelni ze szkołami zawodowymi. Podobnego zadania podjął się Leszek Dec, prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, który omówił zagadnienie współpracy pracodawców ze szkołami zawodowymi. Swoimi doświadczeniami i dokonaniami dzielili się także dyrektorzy szkół. 

Konferencja pokazała jednoznacznie, że istnieje konieczność bieżącego reagowania szkolnictwa zawodowego na potrzeby lokalnych przedsiębiorców.   

Aleksandra Bieryło

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
03.08.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.5133 4.6045
USD 0.00% 3.7492 3.8250
GBP 0.00% 5.2405 5.3463
CHF 0.00% 4.0567 4.1387
08.03.2021

Tokarz-Frezer

Dodaj nowe ogoszenie