06.09.2021

Jak stan zdrowia jamy ustnej wpływa na nasz organizm?

Czy to, co dzieje się w naszej jamie ustnej, wywiera szczególny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie reszty naszego organizmu?

Zachęcamy cię do zapoznania się z treścią artykułu, w którym znajdziesz odpowiedź na to pytanie oraz dowiesz się, jak możesz zadbać o swoje zdrowie!

Stan uzębienia ma wpływ na nasz cały organizm

Lekarze nie mają wątpliwości, że stan naszego uzębienia ma ogromne znaczenie. Nie chodzi tu wyłącznie o estetykę, ale i skutki, jakie niosą za sobą tego typu zaniedbania. Jednak mimo, że wiele osób zdaje sobie z tego sprawę, wizyta u stomatologa we właściwym czasie wciąż należy do rzadkości. Powodem często jest strach przed samą wizytą, a także błędne twierdzenie, że początki próchnicy lub niewielkie ubytki nie są na tyle poważne, by się na nią zdecydować. Nie jest to jednak dobra decyzja, gdyż nieleczone zęby mogą siać prawdziwe spustoszenie w organizmie. Ignorując pierwsze symptomy, łatwo doprowadzić do rozwoju stanów zapalnych oraz wielu chorób, które mogą nawet upośledzać prawidłowe funkcjonowanie mięśnia sercowego. Skoro wiesz już czym kończy się bagatelizowanie problemów dotyczących twojego uzębienia, warto byś poznał sposoby, które pomogą ci cieszyć się nie tylko pięknym uśmiechem, ale i pełnią zdrowia.

Jak skutecznie zapobiegać próchnicy i chorobom dziąseł?

Nie jest to trudne, gdyż często wystarczy po prostu chcieć. Często cierpimy na brak czasu, co staje się najczęstszą wymówką w drodze do systematyczności – warto jednak poświęcić dziennie kilka minut więcej na pielęgnację jamy ustnej, by w zamian cieszyć się zdrowiem.

Podstawą higieny jest mycie i ta sama zasada dotyczy również zębów. Pozbycie się resztek jedzenia oraz osadów z płytki nazębnej to niezbędne minimum do zachowania ich zdrowia. Ważne jest nie tylko to czym czyścimy zęby, ale też w jaki sposób to robimy. Niestety, traktując je po macoszemu nie ma co spodziewać się oczekiwanego efektu. Owszem, powierzchownie pozbędziemy się nieczystości, jednak nagromadzone w szczelinach pozostałości po posiłkach mogą doprowadzić do powstania mikrouszkodzeń, których sami raczej nie zauważymy. Staną się one widoczne dopiero wtedy, gdy próchnica stanie się już bardziej zaawansowana, co może przełożyć się na dłuższy i bardziej bolesny proces leczenia uszkodzonego zęba.

Zalecenia lekarzy

Według zaleceń lekarzy stomatologów, mycie zębów powinno trwać co najmniej 2-3 minuty. Dla porównania, średni czas, który obecnie poświęcamy na wykonanie tej czynności, wynosi zaledwie 45 sekund. Robiąc to w tak szybkim tempie nie pozbywamy się wszystkich nieczystości, co w efekcie przekłada się na powolny rozwój próchnicy oraz chorób dziąseł, a także często bywa przyczyną nieświeżego oddechu. Ile zatem razy dziennie powinno się myć zęby? Wystarczy dwa – rano po zjedzeniu śniadania oraz wieczorem, chwilę przed zaśnięciem. Podczas mycia warto skupić się nie tylko na samej płytce, ale i szczelinach między zębami.

W tym celu można sięgnąć po szczoteczki soniczne, nić dentystyczną lub irygator, którego działanie w trudno dostępnych obszarach jest wręcz bezkonkurencyjne. Wracając jednak do szczoteczki – jaki rodzaj warto wybrać? Aktualnie mianem najlepszych na rynku określane są szczoteczki soniczne. Ich wyjątkowa dokładność, a zarazem delikatność sprawiają, że stały się numerem jeden wśród akcesoriów zapobiegających rozwojowi próchnicy oraz chorób dziąseł. Ich niewątpliwym plusem jest także pełna automatyzacja, która pozwala właścicielowi w odpowiedni sposób przeprowadzać proces higieny.

Dostępne między innymi w ofercie marki Oclean szczoteczki soniczne łączą się z aplikacją w smartfonie ich użytkownika i odmierzają właściwy czas mycia zębów, kontrolują siłę nacisku, by zapobiegać powstawaniu podrażnień, a także informują o wymianie końcówki, gdy przyjdzie na to pora. Każdy z użytkowników może również dobrać indywidualny program czyszczenia w taki sposób, by mycie było nie tylko skuteczne, ale i jak najbardziej komfortowe.

Mając do dyspozycji nowe technologie w dziedzinie higieny jamy ustnej w domowym zaciszu, zachowanie zdrowia z pewnością stanie się dużo prostsze oraz wygodniejsze, niż dotychczas. Warto jednak pamiętać, by dodatkowo regularnie zaglądać do gabinetu stomatologa – w końcu, jak mawia stare porzekadło, lepiej zapobiegać niż leczyć.

(materiał partnera)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Wigry Suwałki


Legia Warszawa

22.09.2021
17:30

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
09.22.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.5554 4.6474
USD 0.00% 3.8875 3.9661
GBP 0.00% 5.3193 5.4267
CHF 0.00% 4.1829 4.2675
21.09.2021

Kanadyjka

Dodaj nowe ogoszenie