26.10.2021

Jak szybko umyć i zdezynfekować powierzchnie w domu?

Dziś, w dobie rozprzestrzeniającego się koronawirusa, szczególną uwagę przykładamy do zachowania higieny osobistej. Jednak czy mycie i dezynfekcja rąk to jedyne sposoby, by uniknąć zagrożenia?

Utrzymanie czystości wiąże się także z dbaniem o powierzchnie domowe, ale czy tradycyjne sprzątanie wystarczy?

Dlaczego dezynfekcja jest taka ważna?

Dezynfekcja ma na celu usunięcie wszelkiego rodzaju bakterii, grzybów i wirusów, szczególnie tych chorobotwórczych. Poddaje się jej również wszelkiego rodzaju powierzchnie i przedmioty codziennego użytku. Odkażanie bardzo ważne okazuje się także w przypadku, gdy mieszkamy z dziećmi lub alergikami, szczególnie wrażliwymi na roztocza, których usunięcie tradycyjnym myciem jest niemożliwe. 

Najbardziej znana metoda dezynfekcji – chemiczna, często wiąże się z dużymi kosztami jej przeprowadzenia. Środki chemiczne zabijające drobnoustroje często wysuszają skórę, pozostawiają nieprzyjemny zapach, a nawet wywołują reakcje alergiczne. Używane regularnie mogą przynieść więcej szkód niż pożytku. Czy istnieją alternatywne rozwiązania?

Oczywiście, że tak. Równie popularnym sposobem odkażania jest metoda termiczna, przeprowadzana przy pomocy wysokiej temperatury. 

Zalety mycia i dezynfekcji parą wodną

Dezynfekowanie metodą termiczną przeprowadza się zazwyczaj przy użyciu gorącej pary wodnej, co pozwala jednocześnie w łatwy sposób pozbyć się brudu i plam z każdego rodzaju powierzchni. 

Koszta tej metody ograniczają się do jednorazowego wydatku, ponieważ nie ma konieczności stosowania dodatkowych środków czyszczących. Wystarczy, że zbiornik urządzenia napełnisz zwykłą wodą z kranu. Dodatkowo para wodna nie pozostawia żadnego zapachu, nie uczula i nie wywołuje reakcji alergicznych, a dezynfekcja i mycie przeprowadzone w ten sposób nie wymagają praktycznie żadnego wysiłku. 

Rodzaje urządzeń do mycia i dezynfekcji w domu

Na rynku można znaleźć wiele różnego rodzaju urządzeń parowych, ale zdecydowanie najpopularniejszymi są parownice – urządzenia przeznaczone specjalnie do dezynfekcji często dotykanych powierzchni. Do ich zalet należy przede wszystkim fakt, że nie zostawiają warstwy wilgoci, która ułatwia rozprzestrzenianie się bakterii. 

Prócz tego spotkać możemy się także z odkurzaczami parowymi, które łączą zalety zarówno parownic, jak i odkurzaczy. Podstawową funkcją oferowaną przez urządzenia tego typu jest odkurzanie parowe, które zapewnia usuwanie zanieczyszczeń bez pozostawiania zacieków i smug. Urządzenia te są wielofunkcyjne i nadają się również do czyszczenia kranów, okien czy luster. 

Gdzie kupić odpowiedni sprzęt?

Szukając dobrego sklepu ze sprzętem myjącym, warto zwrócić uwagę na platformę isprzet.pl. Zakupy w sieci są coraz popularniejsze, a użytkownicy mogą w szybki sposób porównać różne modele sprzętu i najczęściej skorzystać również z darmowej dostawy. Bez wątpienia mycie oraz dezynfekcja z wykorzystaniem urządzeń parowych ma dziesiątki zalet i za zakupem omawianych rozwiązań przemawia także ich niewielka cena. Co za tym idzie, domowe urządzenia czyszczące wykorzystujące parę wodną z pewnością będą stawać się coraz bardziej popularne.

(materiał partnera)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.05.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.5487 4.6405
USD 0.00% 4.0122 4.0932
GBP 0.00% 5.3422 5.4502
CHF 0.00% 4.3655 4.4537
05.12.2021

Szukam pracy!!!

Dodaj nowe ogoszenie