13.09.2022

Jak zadbać o odpowiednią higienę wzroku?

Wzrok jest najważniejszym zmysłem ludzkiego ciała — to dzięki niemu jesteśmy w stanie odnajdywać się w danej przestrzeni i właściwie w niej funkcjonować. Żeby jednak móc cieszyć się zapewnianymi przez wzrok możliwościami, należy o niego odpowiednio zadbać.

Odpowiednio, czyli jak? Co zrobić, aby zapewnić sobie właściwą higienę wzroku? Jest na to kilka sposobów. Poniżej przedstawiamy, jakich!

Higiena wzroku: dlaczego jest ważna?

Trudno się nie zgodzić z tym, że oczy są jednym z najistotniejszych narządów w ludzkim ciele. Dzięki nim możemy odbierać z otoczenia sygnały, które umożliwiają nam rozpoznawanie m.in. światła i ciemności, kształtów i barw. Umożliwiają także ocenianie odległości położenia poszczególnych obiektów od nas. To działanie przekłada się na nasze codzienne możliwości — zarówno zawodowe, jak i prywatne. Pozwala bowiem na prowadzenie samochodu, korzystanie z komputera, czytanie czy wykonywanie pracy wymagającej precyzji.

Zaniedbana higiena wzroku może prowadzić do pojawiania się w jego obrębie różnych dolegliwości, a nawet wad. Problemy z widzeniem na większe odległości, rozmazujący się obraz, pieczenie czy swędzenie to tylko najpopularniejsze z nich. Właściwa higiena wzroku to szansa na uniknięcie tego typu dolegliwości i zapewnienie sobie doskonałego pola widzenia na długie lata. 

Jak dbać o higienę wzroku?

Właściwa higiena wzroku nie jest trudna. Wystarczy bowiem pamiętać o kilku codziennych krokach, dzięki którym ich funkcjonowanie będzie właściwe.

Po pierwsze: pielęgnacja!

Tak jak dbamy o mycie rąk czy nóg, tak też powinniśmy zadbać o mycie oczu. Wydaje się to być banalnym stwierdzeniem, ale jakże prawdziwym! Bardzo często nie wystarczy tu jednak sama woda. Warto sięgać po specjalistyczne produkty, które pozwolą na oczyszczenie oczu i otaczających je powiek ze zbierających się w ich obrębie zanieczyszczeń. Pomocne mogą okazać się chusteczki do powiek.

Czym są chusteczki do przemywania powiek? Jest to specjalistyczny wyrób medyczny w postaci delikatnych chusteczek, które nasączone zostały dedykowanym do oczu płynem oczyszczającym. Taki produkt jest miękki, hipoalergiczny i co ważne — od razu gotowy do użycia. 

Jak stosować chusteczki do higieny oczu i powiek? To bardzo proste — wystarczy, że rozpakujesz chusteczki do czyszczenia powiek, rozłożysz je i nałożysz na zamknięte powieki. Następnie rozpocznij delikatny masaż, okrężnymi ruchami przeciągając chusteczkę przez powieki. Pamiętaj, by brzeg powiek oczyścić z delikatnym naciskiem u nasady rzęs. Dzięki temu ściągniesz z nich wszelkie zanieczyszczenia, jakie się na nich zebrały.

Chusteczki do higieny brzegów powiek będą idealnym rozwiązaniem w codziennej higienie oczu, ale także wartościowym wsparciem przy występujących podrażnieniach czy stanach zapalnych. Są także dobrym sposobem na przygotowanie oczu do zabiegów okulistycznych czy nawet do założenia soczewek. Wysokiej jakości chusteczki do powiek znajdziesz tu: https://a-manada.pl/chusteczki-do-higieny-powiek.Po drugie: ochrona przed szkodliwymi czynnikami

Trudno o lepszą ochronę oczu niż codzienna dbałość o nie. Wzrok każdego dnia jest bardzo nadwyrężanym zmysłem, dlatego też warto zapewnić oczom odpowiednie warunki pracy. Co to znaczy? Przede wszystkim ochronę przed szkodliwymi czynnikami, które mogą przyczynić się do nadmiernej eksploatacji wzroku.

Jak zagwarantować oczom zdrowie? Najpierw zapewnij sobie właściwe warunki pracy — szczególnie jeśli pracujesz przy komputerze. Stanowisko pracy musi być odpowiednio oświetlone względem barwy i mocy światła, aby oczy się nie przemęczały. Dużą wartość ma także sama jakość elektroniki oraz wbudowane w ekrany filtry światła, dzięki którym nie będziesz narażony na nadmierną ilość światła niebieskiego. Jeśli nosisz okulary, w nich także powinien się znaleźć filtr przeciw światłu niebieskiemu.

Bardzo ważne są również warunki panujące w danym pomieszczeniu. Mała wilgotność powietrza spowodowana np. klimatyzacją lub ogrzewaniem przyczyni się do wysuszania oczu, a tym samym ich pieczenia i zmęczenia. Pamiętaj więc o systematycznym wietrzeniu, a w razie potrzeb, o zakupie nawilżacza powietrza.

Po trzecie: odpoczynek

Nie ma lepszego sposobu na regenerację wzorku niż odpoczynek. Aby jednak przynosił on oczekiwane efekty, musi być odpowiednio przemyślany. Kilkugodzinne oglądanie seriali czy granie na komputerze nie przyczynią się bowiem do relaksu zmęczonych oczu. Postaw na odpowiednią długość snu każdego dnia, częste przerwy od ekranu komputera czy telefonu, a także delikatny masaż powiek. Dzięki temu Twoje oczy będą miały szansę na właściwą regenerację, a tym samym dłuższe funkcjonowanie w nienagannym zdrowiu.

Poza wyżej wymienionymi aspektami musisz pamiętać także o jeszcze jednym, bardzo ważnym — o profilaktyce. Tylko systematyczna kontrola wzroku u lekarza da Ci pewność, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Dbaj o kontrolne wizyty u okulisty i codzienną higienę oczu, a będziesz się cieszył doskonałym wzrokiem przez wiele lat!

(materiał partnera)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Ślepsk Malow Suwałki


Trefl Gdańsk

06.10.2022
21:00

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
10.06.2022 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.7590 4.8552
USD 0.00% 4.7928 4.8896
GBP 0.00% 5.4483 5.5583
CHF 0.00% 4.8609 4.9591
Dodaj nowe ogoszenie