12.06.2014

Jeleniewo: Zastępca wójta jak olimpijczyk Koen Verweij

Marek Waszkiewicz, zastępca wójta Gminy Jeleniewo, zajął drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie wiedzy o Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.

Finał konkursu odbył się w filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Od zajęcia pierwszej lokaty Waszkiewicza dzielił tylko jeden punkt.

- Takie rzeczy w sporcie, to norma. Podczas igrzysk w Soczi panczeista Zbigniew Bródka zwyciężył z Koenem Verweijem  o 0,003 sekundy – żartuje Marek Waszkiewicz.

Konkurs Wiedzy Olimpijskiej „Zimowe Igrzyska Olimpijskie – od Chamonix do Soczi” ma wieloletnią tradycję i renomę. Uczestnicy muszą wykazać się bardzo szczegółową wiedzą dotyczącą wyników i osiągnięć sportowców z całego świata. Konkurs rozegrano w trzech kategoriach wiekowych: gimnazjum, szkoły  ponadgimnazjalne i kategoria open – dorośli. W finale samorządowiec z Jeleniewa stoczył wyjątkowo wyrównany pojedynek z innym reprezentantem województwa podlaskiego – Igorem Muśko. Waszkiewicz przegrał o włos. Obaj zawodnicy zdobyli po 40 punktów, ale Muśko miał jeden punkt więcej z  testu internetowego. Mimo to, zastępca wójta jest zadowolony.

- W grudniu zająłem czwarte miejsce w konkursie organizowanym prze Stowarzyszenie „SuperKibic” w Wałbrzychu. W Białymstoku uplasowałem się wyżej – mówi.

- Sportem interesuję się od najmłodszych lat. Oglądam wszystkie mistrzostwa, wszystkie olimpiady. Pierwszym czasopismem, jakie kupiłem nie był „Miś” czy „Płomyczek”, ale „Sportowiec” – opowiada zastępca wójta.

- Zawody oglądam pod kątem merytorycznym. Mam zeszyty, w których prowadzę statystyki. Teraz będę bacznie obserwował rozpoczynający się właśnie mundial – dodaje.

 

(just) 


(Fot. http://www.olimpijski.pl)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.14.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie