28.03.2021

Jest chętny na zakup działki obok bazaru przy Bakałarzewskiej, ale 3,5 mln zł to trochę za dużo

Jeden oferent wpłacił 200 tys. zł wadium i stanął w piątek do organizowanego przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Suwałkach przetargu na sprzedaż liczącej prawie 1,5 hektara, wycenionej na 3,490 mln zł nieruchomości u zbiegu ulic Bakałarzewskiej i Grunwaldzkiej.

Kiedy chętny na zakup zorientował się, że nie ma rywali, nie dał wynoszącego 10 tys. zł postąpienia i przetarg nie doszedł do skutku.

Potencjalny nabywca liczy na to, że podczas następnej licytacji cena wywoławcza zostanie obniżona i będzie mógł kupić nieruchomość taniej. Ryzykuje tym, że pojawią się inni chętni i cena okaże się wyższa niż te 3,5 mln, które miałby zapłacić w miniony piątek.

- Spółka wystapi do Rady Nadzorczej i do właściciela, czyli prezydenta Suwałk o zgodnę na niewielkie obniżenie ceny na drugim przetargu - mówi Dariusz Przybysz, prezes PGK w Suwałkach.

Prezes Przybysz dodaje, że w grę może wchodzić tylko jednorazowa obniżka, ponieważ nieruchomość sąsiadująca z bazarem warta jest mniej więcej tej kwoty, na jaką została oszacowana.

- Można powiedzieć, że dzisiaj jesteśmy nieszczęśliwi, ale płakać na pewno nie będziemy przekonuje. - PGK nie jest w takiej sytuacji, żeby pozbywać się tego składnika majątku spółki za wszelką cenę. 

Nieruchomość u zbiegu Grunwaldzkiej i Bakałarzewskiej składa się z dwóch działek. Większa z nich ma powierzchnię 1,2630 ha, znajduje się na niej 6 stalowych zadaszonych wiat o pow. zabudowy ok. 120 m2 każda (8m x 15,2m), cztery latarnie i tablica reklamowa. Jest ogrodzona siatką i utwardzona betonową trylinką, betonową kostką brukową, asfaltem oraz w pozostałej części żwirem. Wiaty oraz tablica reklamowa zostaną zdemontowane przed przeniesieniem własności działki.

Mniejsza działka o powierzchni 0,1180 ha utwardzona jest  betonową kostką brukową i oświetlona dwiema latarniami. Zgodnie z planem zagospodarowania, nowy własciciel będzie mógł wybudować tam obiekty handlowe o powierzchni sprzedażowej do 2 000 m2 każdy, obiekty o charakterze usług okołomiejskich, za wyjątkiem stacji paliw, myjni, warsztatów i zakładów rzemieślniczych.

Będzie mógł też podzielić teren na odrębne dwie nieruchomości o powierzchni minimalnej 0,5 ha każda.

Kolej na miasto

Wkrótce okaże sie, kiedy dojdzie do drugiej próby sprzedaży nieruchomości przy bazarze. Za pół miesiąca natomiast odbędzie się taka druga próba dotycząca działki położonej również przy Bakałarzewskiej, ale trochę dalej od centrum, przy obwodnicy Suwałk. 

Dokladnie na 15 kwietnia zaplanowany jest drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej, stanowiącej własność Miasta Suwałki o powierzchni 1,3467 ha.Ta działka przeznaczona na cele zabudowy usługowo – produkcyjnej, a cena wywoławcza wynosi 1 mln zł brutto.

W pierwszym przetargu, ogłoszonym przez Prezydenta Suwałk i wyznaczonym na 8 stycznia cena wywoławcza była o 200 tys. zł wyższa, wynosiła 1,2 mln zł. 

Zainteresowanie kupnem zgłaszał wcześniej przedsiębiorca, który chciał wybudować przy obwodnicy halę magazynowo-logistyczną. Niestety, w wymaganym terminie nikt nie wpłacił wadium.  

WD

Ilustracje: UM Suwałki 


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.22.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.5048 4.5958
USD 0.00% 3.7406 3.8162
GBP 0.00% 5.2209 5.3263
CHF 0.00% 4.0876 4.1702
21.04.2021

sprzedawca

Dodaj nowe ogoszenie