09.06.2019

Jolanta Bilewicz-Krysa pełnomocnikiem prezydenta Suwałk do spraw utworzenia Centrum Usług Wspólnych

Prezydent Czesław Renkiewicz postawił Jolancie Bilewicz-Krysie, pracownicy Urzędu Miejskiego zadanie utworzenia i zorganizowania Centrum Usług Wspólnych.

Jolanta Bilewicz-Krysa, w przeszłości kierownik i dyrektor oddziałów banków w Suwałkach, a teraz inspektor w Wydziale Audytu i Kontroli Urzędu Miejskiego będzie pełnomocnikiem prezydenta do czasu zatrudnienia dyrektora nowo tworzonej jednostki. 

Centrum Usług Wspólnych ma być swoistym biurem rachunkowym dla szkól i przedszkoli oraz innych jesnostek oświatowych, dla ktorych bedzie też świadczyć usługi kadrowe oraz prawne. Rozpocznie działalność 1 stycznia 2020 r., mieścić się będzie na dwóch ostatnich piętrach budynku III LO przy ul. Noniewicza, gdzie dzisiaj funkcjonuje Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

W Centrum docelowo pracować ma około 35 osób, ale początkowo będzie ich więcej. Propozycje zatrudnienia dostaną księgowe i kadrowe pracujące dziś w 25 suwalskich placowkach oświatowych. Dziesięć spośród wszystkich 55 osób posiada uprawnienia emerytalne i część z nich zapewne przejdzie na emeryturę. Niektóre z obecnych głównych księgowych mogą nie przyjąć oferty pracy na niższym, chociaż opłacanym w dotychczasowej wysokości stanowisku. 

Jednym z zadań Jolanty Bilewicz-Krysy jest wybór i zatrudnienie kadry pracownikow niezbędnych do utworzenie Centrum Usług Wspólnych. Ma ona też przygotować m.in. plan finansowy i rzeczowy dochodów i wydatków budżetowych.

Najpierw, do 30 czerwca, pani pełnomocnik, do współpracy z którą zostali zobowiązani dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz kierownicy jednostek i naczelnicy wydziałów Urzędu Miejskiego, ma opracować harmonogram działań i zadań związanych z organizacją Centrum Uslug Wspólnych, w tym wyboru i zakupu oprogramowania informatycznego, zabezpieczenia niezbędnego wyposażenia i warunków lokalowych.

WD

 [28.05.2019] Centrum Usług Wspólnych zamiast księgowej, kadrowej. Biuro rachunkowo-prawne dla szkół i przedszkoli

 


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.01.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.3925 4.4813
USD 0.00% 3.9791 4.0595
GBP 0.00% 4.8884 4.9872
CHF 0.00% 4.1100 4.1930
Dodaj nowe ogoszenie