05.01.2023

Już w ten weekend studniówki w I LO i ZS nr 6. Rodzice i młodzież prześcigają się pomysłach

Już nie tylko dobry DJ, piękna sala i balowe kreacje, ale też mnóstwo dodatkowych atrakcji towarzyszących – organizatorzy studniówek prześcigają się w pomysłach. W Suwałkach pierwsze bale studniówkowe odbędą się już w najbliższy weekend.

Na przykład 7 stycznia bawić się będą maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego Z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej. Po raz drugi w historii szkoły studniówka odbędzie się nie na jej terenie, ale w Centrum Bankietowym Astoria przy ul. Hubala.

- Tak jest taniej i bezpieczniej – mówi Dorota Jabłońska, dyrektor I LO. – Po wcześniejszych problemach z organizacją studniówki, po tym, gdy musieliśmy ją przekładać pięć razy, bo zarządzenie ministra zdrowia nie pozwalało organizować balu na terenie szkoły w czasie zagrożenia rozwojem pandemii, a potem okazało się, że nie ma już wolnych terminów, uznaliśmy, że lepiej zorganizować ją w zewnętrznym lokalu.

Jak podkreśla dyrektor, wbrew pozorom organizacja balu na terenie szkoły nie była też tania.

- Trzeba było ponieść wiele kosztów dodatkowych: zapłacić za dekoracje, specjalną podłogę ochronną, ochronę. Średnio organizacja studniówki w szkole jest dwa razy droższa niż w oddzielnym lokalu. Poza tym przygotowywania do studniówki oznaczały wyłączenie z użytku sali gimnastycznej. Młodzież nie mogła tam mieć lekcji wychowania fizycznego. Dlatego też rodzice i uczniowie uznali, że tak będzie rozsądniej – tłumaczy D. Jabłońska.

Jak mówi, nie wyklucza, że w przyszłości studniówka „wróci” do I LO, ale teraz - gdy odnotowuje się dużo absencji z powodu grypy, zapalenia płuc i innych infekcji, tak jest także bezpieczniej.

Studniówka maturzystów z I LO odbędzie się w Astorii 7 stycznia. Weźmie w niej udział około 140 maturzystów wraz z osobami towarzyszącymi, rodzice i nauczyciele.

- Wiemy, że młodzież szykuje wiele atrakcji. Ma być fotobudka – do niej kolejki będą się pewnie ustawiały jeszcze przed balem, bezalkoholowy drink - bar, sushi, świetny DJ i na pewno jakieś niespodzianki dla wychowawców – mówi dyrektor I LO.

Koszt studniówkowego balu to około 800 złotych od pary. Do tego trzeba doliczyć strój, makijaż i fryzurę, fotografa, kwiaty czy pamiątki dla nauczycieli. Wyszukane menu, czekoladowe fontanny czy tzw. ciężki dym, stały się już studniówkowym standardem. Koszt zatrudnienia DJ-a to od kilku do nawet ponad 10 tys. złotych. Niektórzy rodzice wynajmują dla swoich dzieci nawet limuzyny.

Z drugiej strony w niektórych szkołach nauczyciele, którzy nie mają zajęć z maturzystami, a chcą wziąć udział w studniówce z osobą towarzyszącą, muszą sami za nią zapłacić.

Także 7 stycznia w Astorii bawić się będzie około 90 maturzystów Zespołu Szkół nr 6 im. K. Brzostowskiego w Suwałkach.

 

(just);fot. I LO w Suwałkach, 2022 r.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.20.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie