18.01.2013

Kapral JAK  maskotka W-MOSG

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej ma nową maskotkę. Projekt i pomysł spersonalizowania słupa granicznego i przyozdobienia czapką garnizonową ze stopniem kaprala zaproponowali funkcjonariusze Oddziału. Jednak imię zasugerował chłopiec w wieku przedszkolnym z Bartoszyc. Po prostu: „JAK”.

 


Podążając za dziecięcą myślą i skojarzeniem  opracowano edukacyjną misję Kaprala JAK. Określenie „jak” powinno budzić skojarzenia jedynie z językiem polskim i funkcją tego wyrazu w zdaniu jako spójnik, zaimek czy partykuła. Bowiem „jak” używany jest w pytaniach, w emfatycznych wypowiedziach, tworzy porównania itp.

Zadanie Kaprala jest tożsame z funkcją wyrazu „jak” w języku polskim. Maskotka oto staje na straży dbałości o jakość przekazu zagadnień występujących w świecie dorosłych, a jednak odnoszących się także do dzieci. Aspekty prawne i życia społecznego - niezrozumiałe dla najmłodszych – będzie tłumaczył, jednocześnie nauczając i wskazując okoliczności towarzyszące przekazywanym przez funkcjonariuszy Straży Granicznej treściom.

 

Kapral JAK objaśni z charakterystyczną dla siebie dokładnością i wdziękiem JAK przekraczać granicę państwa? JAK wygląda granica? JAK poruszać się bezpiecznie po drodze, szczególnie w strefie przygranicznej? (program Blaskiem chronieni) JAK bezpiecznie i zdrowo żyć na Warmii i Mazurach? (kampania medialna regionu Warmia i Mazury krainą edukacji dla zdrowia i bezpieczeństwa) JAK być prawdziwym patriotą?

 

A jak być prawdziwym patriotą? Już w imieniu Kapral JAK kryje się odpowiedź na to pytanie. Edukacyjny program, w którym Kapral JAK występuje na pierwszym planie, stanowi ukłon w stronę bezcennej wartości - języka polskiego. Udział w zajęciach edukacyjnych z udziałem Kaprala JAK stanie się nie tylko wędrówką po granicznych obszarach wiedzy, ale zagwarantuje doskonałą zabawę ze słowem.

 

Kapral JAK już rozpoczął edukacyjną służbę. Wspólnie ze st.chor. SG Karolem Matejunas z Placówki SG w Bezledach tłumaczył uczniom Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krawczykach JAK spędzić bezpiecznie ferie zimowe.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.19.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
17.06.2024

Zgubiono

16.06.2024

Masaż klasyczny

Dodaj nowe ogoszenie