09.07.2024

Koncert Zespołu Vatan Music Group w Ramach Podlaskiej Oktawy Kultur

data wydarzenia: 28.07.2024

Podlaski Instytut Kultury oraz Ośrodek Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki serdecznie zapraszają na wyjątkowy koncert zespołu Vatan Music Group z Azerbejdżanu, który odbędzie się w ramach Podlaskiej Oktawy Kultur. Wydarzenie zaplanowano na niedzielę, 28 lipca, o godzinie 17:00 na placu gminnym w Starym Folwarku.

Program Wydarzenia

Oprócz zespołu z Azerbejdżanu, na scenie wystąpią także zespoły Rusty Dusty Rock Band oraz Zmiana Wachty. Dla najmłodszych uczestników przewidziano zjeżdżalnie, a stoisko Koła Gospodyń Wiejskich Leszczewianki zaoferuje regionalne przysmaki.

Wstęp na koncert jest wolny.

Podlaska Oktawa Kultur

Podlaska Oktawa Kultur to festiwal, który zdobył serca mieszkańców nie tylko Białegostoku i województwa podlaskiego, ale również całej Polski. Tegoroczna edycja jest już szesnastą odsłoną tego wydarzenia, organizowaną przez Podlaski Instytut Kultury. Koncerty festiwalowe odbędą się w siedmiu miejscowościach województwa podlaskiego, oprócz głównych kilkudniowych wydarzeń w Białymstoku.

Vatan Music Group

Vatan Music Group to zespół z Azerbejdżanu, który swoją muzyką hipnotyzuje publiczność. Wykonywane przez czterech artystów utwory przenoszą słuchaczy w egzotyczny świat tradycji Azerów, naznaczonej wpływami kultury tureckiej. Muzycy grają na tradycyjnych instrumentach takich jak tar (instrument strunowy), kamança (instrument smyczkowy) i qaval (bęben obręczowy/tamburyn).

Tradycyjna Muzyka Azerbejdżanu

Zespół zaprasza do poznania mugam– tradycyjnej muzyki Azerbejdżanu, ściśle związanej z poezją. Jest to muzyka niezwykle emocjonalna, charakteryzująca się częstymi zmianami tempa i melorecytacją, której tematyka najczęściej dotyczy miłości. Vatan Music Group pięknie oddaje ten tradycyjny gatunek, przypominając, że emocje są uniwersalne, choć każda kultura wyraża je nieco inaczej. Twórczość zespołu jest doceniana na wielu festiwalach i stanowi piękny przykład, jak Azerowie wyrażają swoje uczucia poprzez muzykę.

Więcej informacji na temat Podlaskiej Oktawy Kultur znajdziecie Państwo na stronie głównego organizatora: www.oktawa.pikpodlaskie.pl/edycje/2024.

Serdecznie zapraszamy!

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.19.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie