15.01.2013

Konkurs edukacyjny "Planeta Energii"

Gdzie wyląduje kosmiczne miasteczko „Planeta Energii”? Zostały juz tylko dwa tygodnie, aby wziąć udział w konkursie.


Tylko do 31 stycznia br. nauczyciele i uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych mają szansę wziąć udział w konkursie edukacyjnym „Planeta Energii”, organizowanym po raz trzeci przez Grupę ENERGA. Do tej pory ponad 200 szkół podstawowych postanowiło przystąpić do programu edukacyjnego. Jest o co walczyć – nagroda główna to wizyta kosmicznego miasteczka, które wprowadzi dzieci w niesamowity świat energii lektrycznej.

Uczestnicy organizowanego przez Grupę ENERGA programu edukacyjnego mają ostatnią szansę, aby wyruszyć w podróż po świecie energii elektrycznej i zdobyć atrakcyjne nagrody, w tym wizytę mobilnego centrum naukowego „Planeta Energii” w swojej miejscowości. Konkurs trwa do 31 stycznia, więc jest jeszcze czas by wziąć w nim udział. Do tej pory wyzwanie podjęło ponad 200 klas z całej Polski.

 

Co daje udział w programie „Planeta Energii”?

Program „Planeta Energii” w prosty i przystępny sposób łączy naukę z zabawą, ale przede wszystkim edukuje najmłodszych. Jego głównym celem jest rozpowszechnianie wiedzy o energii elektrycznej oraz kształtowanie proekologicznych postaw wśród najmłodszych. Dzieci dowiadują  się m.in. skąd się bierze prąd, jak bezpiecznie i racjonalnie korzystać z urządzeń elektrycznych oraz jak zachowywać się w pobliżu obiektów energetycznych. Ponadto wygrana w konkursie to ciekawe nagrody. Dziesięć zwycięskich klas zdobywa dla swoich szkół i miast dwudniową wizytę "Planety Energii" – interaktywnego miasteczka edukacyjno-rozrywkowego. Pięćdziesiąt wyróżnionych klas otrzyma atrakcyjne nagrody edukacyjne. Nauczyciele nagrodzonych i wyróżnionych klas otrzymają certyfikaty poświadczające ich udział w programie.

 

Co zrobić, aby miasteczko „Planeta Energii” pojawiło się w Twojej miejscowości?

Każdy nauczyciel, który zgłosił swoją klasę do konkursu, przeprowadził minimum trz lekcje na temat energii elektrycznej w oparciu o materiały dydaktyczne przygotowane przez Grupę ENERGA oraz podjął autorskie działanie dodatkowe, powinien do 15 lutego br. przesłać sprawozdanie z przeprowadzonych zajęć. Im ciekawsze działania, ty większe szanse na wygraną. Rozstrzygnięcie konkursu „Planeta Energii” i wyłonieni zwycięzców nastąpi 18 marca br.

Nauka i zabawa w jednym, czyli co czeka dzieci w  interaktywnym miasteczku „Planeta Energii”. Miasteczko „Planeta Energii” kryje w sobie wiele atrakcji m.in. zabawy i konkursy w trefie poświęconej odnawialnym źródłom energii elektrycznej, film 3D oraz eksperymenty przeprowadzane pod czujnym okiem wykładowców z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.24.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
22.06.2024

Pomoc magazyniera

Dodaj nowe ogoszenie