15.02.2021

Kontrola sanepidu w SP 2. Ktoś zarzuca dyrekcji narażenie nauczycieli na utratę życia i zdrowia

Na podstawie anonimowego donosu Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Suwałkach wszczęła kontrolę w Szkole Podstawowej nr 2.

Donos dotarł również do naszej redakcji: „ dyrektor zwołał radę pedagogiczną w formie stacjonarnej bez zachowania żadnych wymogów sanitarnych w następstwie czego kilkunastu nauczycieli zostało zakażonych covid, w tym jeden nauczyciel zmarł, a jedna nauczycielka prawdopodobnie zakaziła swoją matkę, która również zmarła”. Mowa o zmarłym Tomaszu Kamyszku, wieloletnim nauczycielu przedmiotów informatycznych w SP2, znanemu suwalczanom działaczu Platformy Obywatelskiej.

- Jakim trzeba być człowiekiem, żeby zamiast pomóc, współczuć w takiej sytuacji - rozsyłać anonimy?! - pyta Ewa Brzozowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2. -  Do pracy z najmłodszymi uczniami nauczyciele wrócili w poniedziałek, w czwartek pan Kamyszek był już chory. Byliśmy bardzo zaskoczeni jego śmiercią, ponieważ miał łagodne objawy. Nic nie wskazywało na to, że dojdzie do tragedii. Jest nam bardzo przykro. - dodaje.

Obecnie na kwarantannie jest jedna osoba pracująca w SP 2. Kończy ją jutro.

Elżbieta Bednarko, dyrektor suwalskiego sanepidu potwierdza, iż kontrola w Szkole Podstawowej nr 2 jest prowadzona. Jak mówi, nie wszystkie procedury epidemiologiczne zostały zachowane.

- Wiem o jednym uchybieniu. W pewnym momencie pani z portierni poszła odśnieżać i zostawiła miejsce swojej pracy bez nadzoru - dodaje dyr. E. Brzozowska.

- Na razie nie możemy informować o szczegółowych wynikach kontroli, ponieważ ona wciąż trwa. Najprawdopodobniej zakończy się w najbliższą środę – dodaje prowadząca sprawę Monika Topolska.

 

(just)

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
02.25.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4739 4.5643
USD 0.00% 3.6878 3.7624
GBP 0.00% 5.2058 5.3110
CHF 0.00% 4.0589 4.1409
Dodaj nowe ogoszenie