13.06.2022

Kosztowna wirtualna miłość. Suwalczanin przekazał oszustce ponad 30 tys. zł

Łącznie ponad 30 tysięcy złotych przesłał nieznajomej zakochany mężczyzna. Zamiast planów na życie, suwalczanin został z długami. Policjanci apelują o szczególną ostrożność w kontaktach z osobami poznanymi przez internet i dokładne ich sprawdzanie.

Do suwalskich policjantów zgłosił się mężczyzna w średnim wieku, informując, że został oszukany. Twierdził, że w październiku, za pośrednictwem jednego z portali randkowych, poznał kobietę. Pisała, że ma 35-lat i mieszka na Uralu w Rosji. Przesłała atrakcyjne zdjęcie i przez cztery miesiące często korespondowała z mężczyzną. Dzielili się przeżyciami i snuli wspólne plany. W grudniu zdecydowali razem zamieszkać.

Rzekoma Rosjanka potrzebowała pieniędzy na bilet, paszport i wizę. Zakochany mężczyzna, wierząc oszustce, wziął pożyczkę i przesłał jej pieniądze. Po jakimś czasie kobieta napisała do niego, że musi mieć odpowiednią kwotę na koncie, aby rząd pozwolił jej wyjechać z kraju. Mężczyzna ponownie się zadłużył i przesłał pieniądze. Później okazało się jeszcze, że rzekoma Rosjanka ma do zapłacenia jakąś karę, którą musi uregulować przed wyjazdem. Suwalczanin wziął kolejną pożyczkę i przesłał pieniądze ukochanej. W styczniu kontakt się urwał. Dopiero po jakimś czasie mężczyzna zrozumiał, że został oszukany i zgłosił się na Policję. Nieświadomy podstępu suwalczanin stracił ponad 30 tysięcy złotych.

Przypominamy! Oszuści nawiązują kontakt głównie z samotnymi osobami. Najpierw zdobywają zaufanie swojej potencjalnej ofiary, a następnie proszą o pieniądze, aby spotkać się ze swoją połówką i rozpocząć wspólne życie. A gdy zakochana ofiara przeleje pieniądze, to zostaje z pustym kontem, a nawet długami.

Apelujemy, aby dbać o swoje bezpieczeństwo w internecie i dokładnie weryfikować nowo poznane osoby.

 

Źródło: KMP w Suwałkach

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.30.2022 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.6350 4.7286
USD 0.00% 4.3992 4.4880
GBP 0.00% 5.3758 5.4844
CHF 0.00% 4.5948 4.6876
Dodaj nowe ogoszenie