04.06.2023

KS Wasilków - Wigry Suwałki 2:3. Takich zwycięstw brakowało jesienią

W przedostatnim wyjazdowym meczu sezonu IV Ligi grupy podlaskiej piłkarze Suwalskich Wigier wygrali 3:2 z KS Wasilków przedłużając swoją serię zwycięstw do sześciu meczów bez porażki. Bramki dla Biało - Niebieskich zdobyli bardzo szybko Krzysztof Cudowski i Dawid Kalinowski, a w drugiej połowie Piotr Lipiński.

Podopieczni trenera Pawła Cimochowskiego zwyciężając w Wasilkowie zrewanżowali się za domową porażkę 3:5 (na zdjęciu). Tak samo jak w maju tak i dziś Biało - Niebiescy pokazali, że na wyjazdach wciąż potrafią wygrywać, czego niestety brakowało w meczach rundy jesiennej. Na boisku w Białymstoku już w drugiej sytuacji pod bramką potrafili skierować piłkę do siatki rywala otwierając wynik spotkania. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła na 5 metr piłkę do bramki gospodarzy skierował Krzysztof Cudowski.

Niecałe 10 minut później było już 2:0 dla Wigier. Dawid Kalinowski przedryblował dwóch rywali i świetnym uderzeniem z 18 metra pokonał wychowanka Wigier – Krzysztofa Sztukowskiego.

Wigry mając bramkową przewagę nad rywalem dały się zepchnąć do defensywy, co stworzyło dogodne sytuacje dla gospodarzy. W 39 minucie Piotr Słowikowski uratował Wigry przed utratą bramki po strzałach Oskara Osipiuka i Jana Pawłowskiego, ale chwilę później był już bezradny i Rafał Szeretucha zdobył gola kontaktowego.

W drugiej części spotkania suwalczanie zdobyli bramkę na 3:1 w 74 minucie. Krzysztof Sztukowski niedokładnie podawał w kierunku swojego obrońcy, co wykorzystał Piotr Lipiński i po przejęciu piłki posłał ją do bramki. Gospodarze chcąc odpowiedzieć przenieśli się na połowę Wigier i po kolejnej akcji w polu karnym rywala faulował Wojciech Milewski. Arbiter ukarał naszego pomocnika żółtą kartką i wskazał na jedenasty metr. Rzut karny dla gospodarzy wykorzystał Oskar Osipiuk i na tablicy wyniku zrobiło się 3:2.

Wigry Suwałki wykazując się doświadczeniem uspokoiły grę w końcówce meczu, by nie narazić się na utratę kolejnej bramki. Biało - Niebiescy dowieźli korzystny wynik do ostatniego gwizdka i cieszyli się z czwartego z rzędu zwycięstwa i dziewiątego w tym sezonie na obcych boiskach.

Liderujący ŁKS Łomża zremisował z Wiss Szczuczyn i punktami zrównał się z nim wicelider, Tur Bielsk Podlaski. Walka o awans może trwać do samego końca.

W najbliższą sobotę 10 czerwca piłkarze trenera Pawła Cimochowskiego zagrają ostatni mecz na stadionie w Suwałkach. Rywalem będzie Promień Mońki, a spotkanie zapanowano na godzinę 17:00.

KS Wasilków - Wigry Suwałki 2 : 3 (1:2)

Bramki: 0:1 - Krzysztof Cudowski 4, 0:2 - Dawid Kalinowski 13, 1:2 - Rafał Szeretucha 41, 1:3 - Piotr Lipiński 74, 2:3 - Oskar Osipiuk 78-karny.

Czerwona kartka: Jan Pawłowski (87. minuta, KS Wasilków)

Żółte kartki: Damian Fronc, Bartosz Dudziński (Wasilków), Wojciech Milewski, Bartosz Gużewski, Paweł Omilianowicz (Wigry).

KS Wasilków: Krzysztof Sztukowski - Uladzislau Datsenka, Kacper Chmilewski, Michał Dawidowicz, Bartosz Dudziński, Damian Fronc, Michał Hryszko, Oskar Osipiuk, Jan Pawłowski, Rafał Szeretucha, Karol Szymański.

Wigry: Piotr Słowikowski - Filip Kozłowski (60. Piotr Lipiński), Jakub Płoszkiewicz, Eduard Serbuł, Łukasz Trąbka, Bartosz Gużewski, Wojciech Milewski, Łukasz Kubrak, Dawid Kalinowski, Paweł Fajkowski (90. Piotr Sowulewski), Krzysztof Cudowski (77. Paweł Omilianowicz)