01.06.2023

Łukasz Kubot w Suwałkach. Ruszyła Akademia Tenisa Recman [wideo i zdjęcia]

Nigdy wcześniej nasze miasto nie gościło tak utytułowanego tenisisty. Łukasz Kubot, jeden z najlepszych deblistów świata, jedyny Polak, który wespół z Brazylijczykiem Marcelo Melo wygrał Wimbledon, przyjechał do Suwałk na otwarcie Akademii Tenisa Recman.

Wymyślona przez Kamila Klimka, kierownika w Ośrodku Sportu i Rekreacji, a także suwalskiego radnego Akademia jest wspólną inicjatywa OSiR-u i Stowarzyszenia Sportowe Miasto oraz marki mody męskiej Recman, mającej siedzibę i zakład produkcyjny w Suwałkach.

W krótkim czasie zapisało się 36 dzieci i młodzieży w wieku 7-18 lat. Ich rodzice płacą 350 zł za 8 godzin treningu, Stowarzyszenie udostępnia korty i zapewnia opiekę czterech szkoleniowców z Pawłem Chałko na czele, a Recman wyposaża uczestników w odzież i sprzęt sportowy.

Marka Recman od 2011 roku wspiera kadrę narodową tenisistów. Ambasadorem Recmana, no i tenisa, jest Łukasz Kubot i trudno o lepszą postać do naśladowania przez zaczynających przygodę  z „białym sportem”.

Słynny tenisista nie krył silnego wzruszenia, kiedy przemawiał do najmłodszych suwalczan i ich rodziców. Jest ojcem niespełna 3-letniej córki i wspomniał, że nie ma nic cenniejszego dla rodzica od uśmiechu i radości dziecka. Mówił o wytrwałości w drodze do spełniania marzeń i  że nie ma jednej recepty na sukces. Dzięki tenisowi, który z miejsca pokochał, wytrwał przy nim dzięki rodzicom i wciąg go uprawia, Łukasz Kubot biegle włada pięcioma językami, pozonał wielu wspaniałych ludzi i zwiedził praktycznie cały świat.

 

 

Zwycięzca kilkudziesięciu turniejów ATP w grze podwójnej, w tym dwóch wielkoszlemowych, w Dniu Dziecka wręczał młodym suwalczanom piłki z autografem, chętnie pozował do zdjęć i wymienił odbicia.

- W tenisa gra coraz więcej dzieci, może wychowamy następców Igi Światek i Huberta Hurkacza mówił.

Takie same nadzieje żywi Roman Tulwin, założyciel i prezes Recmana. Od kiku lat w Suwałkach rozgrywany jest prestiżowy turniej dla amatorów Recman Cup. Teraz firma postanowiła dać szansę młodym suwalczanom i została fundatorem Akademii.

- Sport to zdrowie! Łącząc przesłanie tej idei z miłością do tenisa, chcemy zachęcić najmłodszych do aktywności fizycznej i zarazić ich pasją do tej dyscypliny! Dlatego wraz ze Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej „Sportowe Miasto” zdecydowaliśmy się stworzyć Akademię Tenisa Recman w Suwałkach. Wierzymy, że dzięki takim działaniom młodzi Suwalczanie będą mogli rozwijać swoją pasję, a być może dla części z nich tenis stanie się przygodą życia, a my będziemy cieszyć się z kolejnych sukcesów polskich sportowców – mówił Roman Tulwin.

Z założenia, Akademia jest całorocznym projektem, którego ideą jest zachęcenie młodych osób do aktywności fizycznej oraz popularyzacja tenisa na Suwalszczyźnie. Zajęcia prowadzone będą dla dzieci już od 7 roku życia w 3 grupach wiekowych: 7-8 lat i 9-10 lat; 11-13 lat, 14-15 lat oraz 16+. Odbywać się będą dwa razy w tygodniu po 90 minut.

Tekst i fot. Wojciech Drażba

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.20.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie