02.06.2021

Luzowanie. Od niedzieli targi i konferencje, sale zabaw dla dzieci, na weselach 150 osób

Minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił plan luzowania obostrzeń, który będzie obowiązywał od najbliższej niedzieli do 26 czerwca, czyli do początku wakacji.

Z najważniejszych nowości – wraca możliwość organizowania targów, konferencji i wystaw. Obowiązuje ten sam limit w pomieszczeniach zamkniętych: 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.

Ten sam limit dotyczy sal zabaw dla dzieci, które będą mogły otwierać się od najbliższej niedzieli.  

Z 50 do 150 podniesiony zostanie limit uczestników imprez, przyjęć i zgromadzeń.  

Z wszelkich limitów wyłączone są osoby w pełni zaszczepione. Zasada ta dotyczy takze obłożenia hoteli, restauracji, sal kinowych, koncertowych itp.

- Udowodnienie tego, że jest się zaszczepionym spoczywa na osobie, która ten fakt deklaruje – mówił na konferencji  prasowej minister zdrowia. – Teraz może to być wydruk z certyfikatu na Internetowym Koncie Pacjenta, a po 10 czerwca – aplikacja, która każdy zaszczepiony będzie mógł pobrać na swój telefon. Sprawdzanie limitów, liczby uczestników należy do organizatorów imprez.  

Od 4 czerwca koncerty plenerowe

Przed tygodniem rząd zdecydował, że od najbliższego piątku, 4 czerwca będzie można organizować koncerty i widowiska na świeżym powietrzu.

Koncerty i widowiska cyrkowe w plenerze będą mogły być organizowane pod warunkiem udostępnienia widzom lub słuchaczom co drugiego miejsca na widowni - z tym, że nie więcej niż połowy miejsc, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni – przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami lub słuchaczami oraz udziału w wydarzeniu nie więcej niż 250 osób.

Uczestnicy wydarzenia będą musieli mieć zakryte usta i nos, ponadto nie będą mogli spożywać napojów lub posiłków.

Kiedy dyskoteki i kluby nocne?

- Nie podjęliśmy decyzji o ich otwarciu. Trzeba będzie przypilnować większego reżimu sanitarnego, ale rzeczywiście rozmawiamy o kontekście 26 czerwca, aby tę decyzję podjąć - mówil Adam Niedzielski.

 Minister zdrowia zaznaczył, że w trakcie czerwca mozliwe beda korekty dotyczące restrykcji. Wprowadzanie kolejnych udogodnień będzsuie zależałao od utrzymywania sie spadków liczby zakażeń, zgonów i hospitalizowanych. Jak dotąd syrtuacja pnademiczna stale sie poprawia, mimo zapacżątkowanego półtora miesiaca temu luzowania obostrzeń.   

Jaki plan na wakacyjne miesiące?

- Informacje o obostrzeniach obowiązujących w wakacje - od 25 czerwca do 31 sierpnia - zostaną podane w przyszłym tygodniu - oznajmoil Adam Niedzielski. Dodał, że w tej sprawie prowadzone są jeszcze rozmowy i konsultacje z premierem Mateuszem Morawieckim o docelowym modelu reżimu sanitarnego.udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.18.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4662 4.5564
USD 0.00% 3.6850 3.7594
GBP 0.00% 5.2026 5.3078
CHF 0.00% 4.0961 4.1789
17.06.2021

Sprzedam ponton

Dodaj nowe ogoszenie