04.06.2021

Masz zamiar zmienić pralkę? Podpowiadamy jaką wybrać

Wymiana sprzętu nawet po kilku latach stała się poniekąd domeną naszych czasów. Dziś mamy środki i co najważniejsze wybór, więc często korzystamy z nadarzającej się okazji do tego, by dokonać zmian w pewnych obszarach.

Kiedy żywot mocno wysłużonej pralki dobiega końca, zwykle z wyprzedzeniem szukamy następcy na miarę naszych potrzeb.

Nowy sprzęt wcale nie musi zepsuć się zaraz po gwarancji. Dokonując wyboru nie tylko na podstawie ceny, ale przede wszystkim zwracając uwagę na faktyczne parametry urządzenia, możemy zminimalizować ryzyko nieudanego zakupu. Producenci prześcigają się ze sobą we wprowadzaniu nowinek w pralkach. Na co powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Pora rozszyfrować magię liczb

Na wszechobecnych banerach umieszczonych w świecie rzeczywistym oraz w Internecie, które reklamują pralki, widoczne są przede wszystkim dane. Informacje zawarte głównie w liczbach na ogół mówią nam niewiele poza samą ceną. Dobrze byłoby jednak dowiedzieć się, czego tak naprawdę te dane dotyczą. W końcu umieszcza się je tam jako zachętę nie bez powodu.

Przeciętnemu nabywcy z reguły nie będzie obojętne to, jakie faktycznie ma wymiary oglądana przez niego pralka. Tyczy się to nie tylko sytuacji, w których ma ona planowo trafić do niewielkich rozmiarów łazienki. Coraz więcej pralek zostaje umieszczonych w kuchni pod blatem. Tylko wybrane konstrukcje będzie można tam bez problemu zamontować.

Dysponujący naprawdę niewielką przestrzenią powinni wziąć pod uwagę tak naprawdę tylko jeden wariant. Pralka ładowana od góry z silnikiem inwertwerowym będzie dla nich najlepszym wyborem. Ładowność takich urządzeń wynosi nawet 7 kilogramów, więc bez problemu wrzucimy do nich koc lub cienką kołdrę do odświeżenia. To kompromis, który brzmi całkiem rozsądnie.

Maksymalna liczba obrotów ma znaczenie i to większe, niż mogłoby się nam zdawać. Nawet, gdy korzystamy z suszarki bębnowej, oszczędzimy sobie sporo czasu, jak i kosztów, kiedy ustawimy wirowanie na maksymalną wartość w użytkowanej przez nas pralce. Ubrania z niej wyjęte będą niemal suche, co ma często dla nas spore znaczenie.

Ogranicz wybór do najlepszych propozycji

W czasach, w których ekologia odgrywa tak ogromną rolę, dla wielu potencjalnych nabywców nie bez znaczenia będą parametry związane z zużyciem energii przez pralkę. Nie tak dawno temu urządzenia oferowane na rynku Unii Europejskiej otrzymały zupełnie nowe etykiety, które mówią nam jeszcze więcej o ich apetycie na energię.

Im mniejsze zużycie energii, tym więcej pieniędzy zostanie w naszym portfelu. Różnice te mogą być widocznie szczególnie wtedy, gdy weźmiemy pod uwagę wyliczenie dla cykli zwyczajowo wykonywanych w ciągu jednego roku kalendarzowego. Czasami opłaca się nam dopłacić do oszczędniejszego modelu po to, by potem otrzymać niższe rachunki za wodę i energię elektryczną.

Historie o pralkach psujących się zaraz po zakończeniu okresu gwarancyjnego nie należały do rzadkości. Dzisiaj producenci na ogół wystrzegają się tego typu praktyk. W przypadku pralek warto pomyśleć o wzięciu pod uwagę wyłącznie konstrukcji z silnikiem inwerterowym. To niezwykle ciche i w zasadzie bezawaryjne konstrukcje, które dopracowano do granic możliwości.

Dziś za nowymi sprzętami na ogół rozglądamy się głównie w sieci. Czynimy tak z wielu powodów. Jednym z nich są z reguły atrakcyjne ceny pralek. W przypadku, kiedy interesuje nas zakup modelu z silnikiem inwerterowym, wówczas warto w pierwszej kolejności zapoznać się z dostępną tutaj ofertą:
https://www.neonet.pl/pralki/pralki-z-silnikiem-inwerterowym.html.

Subtelne, lecz bardzo istotne różnice

Na pozór wszystkie produkowane obecnie pralki wyglądają niemal tak samo. Choć różnice w designie z oczywistych względów są znikome, to parametry wybranych modeli mogą stanowczo odbiegać od siebie. Droższe nie bez powodu pralki zaskoczą nas np. niesamowicie cichą, niemal bezgłośną pracą. Z kolei modele z ładownością 10 kg lub większą pozwolą nam zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Nie bez znaczenia dla potencjalnego nabywcy jest długość gwarancji sprzętu. Standardowe dwa lata można nierzadko przedłużyć za niewielką kwotę, co raczej ma spory sens, gdyż ewentualna naprawa pralki uszkodzonej może być zupełnie nieopłacalna po tym okresie. Elementy takie jak np. silniki inwerterowe często są objęte dłuższą gwarancją.

Mało kto oprócz samych sprzedawców jest w stanie połapać się w gąszczu obecnie dostępnych modeli pralek na rynku. Nic dziwnego, że dziś w sieci przeciętny konsument szuka wskazówek, które pozwolą mu dokonać możliwie jak najlepszego wyboru w ściśle określonym przedziale cenowym. Wciąż nie wiesz jaką pralkę kupić? Sprawdź przegląd noworocznych nowinek w sprzętach AGD już teraz.

Wybór kolejnej pralki nie musi być trudnym zadaniem. Jeśli nie ogranicza nas przesadnie rozmiar pomieszczenia, do którego ma trafić to urządzenie, ani też nie mamy wymagań nastawionych na możliwie na jak najniższą cenę, wówczas bez trudu znajdziemy coś, co w  100% spełni nasze oczekiwania i zaskoczy nas długą, bezawaryjną pracą.

(materiał partnera)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.18.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4662 4.5564
USD 0.00% 3.6850 3.7594
GBP 0.00% 5.2026 5.3078
CHF 0.00% 4.0961 4.1789
17.06.2021

Sprzedam ponton

Dodaj nowe ogoszenie